$
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

אפליקציית Moovit קרובה לסגור גיוס של 20 מיליון דולר

חברת Tranzmate, יצרנית אפליקציית Moovit, המספקת מידע על זמני הגעה ונסיעה למשתמשים בתחבורה הציבורית על בסיס דיווח שוטף של משתמשיה, בדרך לסגירת גיוס בהיקף נרחב

אסף גלעד 06:4804.03.13

האם המשקיעים באפליקציית האוטובוסים Moovit בדרך להפוך אותה ל־Waze של התחבורה הציבורית? ל"כלכליסט" נודע כי חברת Tranzmate, יצרנית אפליקציית Moovit המיועדת למשתמשי התחבורה הציבורית, נמצאת בדרך לגיוס של 20 מיליון דולר בהובלת מספר קרנות הון סיכון אמריקאיות. בגיוס ישתתפו גם המשקיעים הקיימים בחברה: חברת ההשקעות BRM של אלי וערן ברקת, וקרן ג'מיני בהובלת יוסי סלע ומנשה עזרא. מייסד Waze אורי לוין נחשב לאחד המשקיעים הפרטיים הראשונים בחברה, כך לפי חברת המחקר IVC. בשנה שעברה גייסה החברה 3.5 מיליון דולר.

 

רועי ביק סמנכ"ל פיתוח וניר ארז מנכ"ל moovit רועי ביק סמנכ"ל פיתוח וניר ארז מנכ"ל moovit צילום: תומריקו

 

ל"כלכליסט" נודע כי החברה קיימה מגעים גם עם קרן פיטנגו, אולם אלו לא נשאו פרי.

 

כמו Waze הישראלית שהפכה להיות אפליקציית הנהגים המובילה בעולם, גם Moovit היא אפליקצייה שתלויה בדיווחי המשתמשים ומשמשת מעין רשת חברתית למשתמשי אוטובוסים ורכבות. Moovit משלבת מידע על זמני הגעה וזמני נסיעה של אוטובוסים ורכבות ועל מיקומם ביחס לתחנות בזמן אמת תוך שימוש בנתוני ה־GPS של כלי הרכב והסתמכות על דיווחי משתמשים.

 

כך מעריכה האפליקציה ביעילות זמני עיכובים, או מזהה את צפיפות הנוסעים באוטובוס או את העומס על התחנות. כמו ב־Waze, גם ב־Moovit ניתן לקבל המלצה למסלול המהיר ביותר בתחבורה הציבורית על פי הדיווחים החיים של המשתמשים מהשטח. כך לדוגמה, יכולה האפליקציה להמליץ על נסיעה בשני קווים מסוימים על פני נסיעה בקו אחד שמסלולו ארוך ופקוק, וכן להחשיב הליכה ברגל כחלק מזמן המסלול.

 

Moovit מאפשרת גם לדעת מתי יעבור האוטובוס הרצוי ובאילו תחנות הוא עובר. בתחום זה סובלת לאחרונה Moovit מתחרות מכיוונה של אפליקציה ישראלית נוספת, NetBus, שצוברת פופולריות רבה, ומתריעה על זמן ההגעה של האוטובוס הבא. אלא ש־NetBus ממוקדת כולה במשתמשי אוטובוסים שכבר יודעים איזה קו אוטובוס לקחת ובאיזו תחנה להמתין. Moovit מורכבת יותר לשימוש לצורך זה אך היא מכלילה מגוון רחב של אמצעי תחבורה וכן מכילה דיווחי משתמשים בזמן אמת על המתרחש בדרכים. האפליקציה זמינה למערכת ההפעלה אנדרואיד ואייפון.

החברה הוקמה על ידי ניר ארז, המשמש גם כמנכ"ל, לשעבר מייסד אופטימל טסט ואקשן־בייס שנמכרה לקבוצת טופ תמורת 1.5 מיליון דולר. יחד עמו שותפים להקמת Tranzmate גם ירון עברון המשמש כסמנכ"ל פיתוח עסקי ורועי ביק, סמנכ"ל המוצרים.

 

האפליקציה הושקה במרץ 2012 בישראל, מאז הושקה בכ־20 ערים ברחבי העולם ומשמשת כיום קרוב למיליון משתמשים. בין הערים שהאפליקציה פעילה בהן: סידני, סאו פאולו, טורונטו, דבלין, אמסטרדם, לונדון, ברצלונה וכן הערים הגדולות בארה"ב כגון בוסטון, סן פרנסיסקו, פילדלפיה וניו יורק.

 

מהחברה לא התקבלה תגובה לידיעה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x