שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

משפט אפל-סמסונג: "הפסד" לשני הצדדים

השופטת לוסי קו דחתה את בקשת אפל לצווי מניעה נגד הפצת מוצרי סמסונג בארצות הברית - ואת דרישת הענקית הקוריאנית למשפט חוזר - בגין הסתרת מידע מצד ראש חבר המושבעים

יוסי גורביץ 10:4218.12.12

מתח במשפט אפל-סמסונג: כשהשופטת לוסי קו החליטה אמש (ב') לדחות את קו ההגנה של סמסונג ולצידה - גם את דרישת אפל להטלת צווי מניעה שיאסרו מכירת מכשירי סמסונג. כך דיווח אמש (ב') בלוג הפטנטים FOSS Patents.

הקרב המשפטי בין אפל וסמסונג היכה גלים בשוק המובייל, עת חויבה סמסונג לשלם 1.05 מיליארד דולר לאפל על הפרת פטנטים. סמסונג דרשה משפט חוזר בשל העובדה שראש חבר המושבעים, וולין הוגאן, לא הציג מידע שהיה רלוונטי לכתב ההגנה שלה. דרישת הענקית הקוריאנית למשפט חוזר נשענה בעיקר על הטענה - ועתה, קלושים סיכויה לשכנע את בית הדין בנחיצות המשפט.

אייפון 4 (מימין) ולצידו גלקסי S2 אייפון 4 (מימין) ולצידו גלקסי S2 צילום: בלומברג

 

אפל צריכה להסתפק בפיצויים

 

בתוך כך, דחתה קו גם את דרישות אפל להטלת צווי מניעה כנגד מכירת מוצרי סמסונג בארצות הברית, אף שחבר המושבעים מצא כי המוצרים מפרים שורה של פטנטים שלה. FOSS Patents ציין כי ההחלטה של קו חריגה, אולי אף חסרת תקדים, בהתחשב בפסיקת חבר המושבעים. להערכתו, ערעור עשוי לשנות את ההחלטה, אך המהלך ייקח כשנה. לטענת FOSS Patents, אפל היתה מעדיפה מניעת מכירות מוצרי מתחרתה הגדולה על פני קבלת פיצויים.

 

קו ציינה בפסיקתה שאפל העניקה זכיונות על הפטנטים שבגללם יצאה למשפט מול סמסונג לשורה של חברות אחרות, ביניהן נוקיה ו-HTC. לפיכך, הסביה קו שאפל לא יכולה לטעון שנגרם לה נזק בלתי הפיך בשל השימוש בהם מצד סמסונג - ועליה להסתפק בפיצויים שתקבל. בפסיקה קודמת של קו, הודיעה כי בכוונתה לבטל את אחד הפטנטים של אפל - ולהוריד משמעותית את סכום הפיצויים שנפסק לטובת החברה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x