שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

חואווי תתקשה להנפיק בארה"ב - בשל הדו"ח שהגדיר אותה כסיכון ביטחוני

יממה לאחר הגשת דו"ח הקונגרס שקבע כי חואווי ו-ZTE הסיניות מהוות סכנה לבטחון הלאומי, מאשימה חואווי את ארצות הברית ב"עליהום על סין" - ונערכת להנפקה בארץ אחרת. המשבר עשוי להשפיע על מערכת הבחירות בארה"ב

יוסי גורביץ 10:2209.10.12

דו"ח של הקונגרס האמריקאי שהוצג אמש (ב') קבע כי שתי חברות סיניות מובילות בתחום ציוד הטלפוניה, חואווי ו-ZTE, מהוות סכנה לבטחון הלאומי של ארה"ב. בחואווי הכחישו את הטענות, אך הוול סטריט ג'רנל דיווח אמש (ב') כי בחברה, שהחלה להיערך להנפקה בארה"ב, מבינים כי הנפקה בארה"ב לא

תזכה להצלחה והיא שוקלת ארצות אחרות כיעד להנפקה; מאחר ובחברה מעריכים כעת כי הנפקה שלה בארה"ב לא תצליח, היא שוקלת את הנפקתה בלונדון או בהונג קונג.

 

הדו"ח, אותו הגישה ועדת המודיעין של הקונגרס,המליץ למנוע משתי החברות גישה למכרזים ממשלתיים. צפויה להיות לו השפעה שלילית ניכרת על מכירותיה של חואווי בארה"ב. על פי הנתונים שנחשפו בדו"ח, חואווי משתפת פעולה עם שירותי המודיעין של סין וכי קיים חשש שהיא מתקינה בציוד הטלפוניה שלה ציוד האזנה או מעקב, לבקשת שירותי המודיעין הסיניים.

 

בכיר לשעבר במחלקת הגנת המולדת, סטיוארט בייקר, אמר לסוכנות בלומברג כי הדו"ח מהווה הכרזה רשמית מצד קהילת המודיעין האמריקאית, על פיה שתי החברות פועלות כנגד ארה"ב.

 

חואווי: "זהו תקדים מפלצתי לעיווק השוק"

 

בחואווי הכחישו רשמית את הטענות, והאשימו את הקונגרס ואת הדו"ח שלו ב"עליהום על סין" (China bashing). דובר חואווי, וויליאם פלאמר, אמר בתגובה כי אם המלצותיה של ועדת הקונגרס אכן תמומשנה, יהיה הדבר "תקדים מפלצתי לעיוות שוק, שיוכל לשמש כנגד חברות אמריקאיות שעושות עסקים בחו"ל".

 

חואווי השקיעה עד כה 820,000 דולר בשתדלנות כנגד הדו"ח, ושכרה שש חברות שתדלנות, ללא הועיל. משטר בייג'ינג יצא בהודעה מתונה יותר, שבה קרא לארה"ב "להניח בצד את הדעות הקדומות".

 

העיתונאי הוותיק ריצ'רד מק'גרגור חשף בספרו TheParty מ-2010 שחברות סיניות אמנם מתחזות לחברות מערביות רגילות, אך בכל אחת מהן קיים תא של המפלגה הקומוניסטית הסינית. לטענתו, הנהלת החברה הרשמית - המנכ"ל, היו"ר וחבר המנהלים - מיישמים בפועל את הנחיות התא.

 

קלף חשוב בבחירות בארה"ב

 

יחסי סין-ארה"ב מהווים נושא במערכת הבחירות, כאשר הרפובליקאים מאשימים את ממשל אובמה ב"רכרוכיות" כלפי סין - האשמה שהרפובליקנים השתמשו בה כנגד דמוקרטים דרך קבע במשך יותר מ-60 שנה, מאז קריסת משטר הקואומינטנג הלאומני וניצחונה של המפלגה הקומוניסטית הסינית במלחמת האזרחים ב-1949. לפני כשבועיים, חסם הנשיא אובמה חברה סינית מלבנות חוות רוח סמוך לבסיס של חיל הים האמריקאי באורגון - הפעם הראשונה מזה 22 שנה שבה בולם הנשיא עסקה משיקולי ביטחון לאומי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x