$
מכשירים ומדריכים

מיקרוסופט הורגת עוד מותג: ממשק המטרו

לאחר שהפסיקה את השימוש ב"ווינדוס לייב", "ווינדוס מסנג'ר" ו"הוטמייל", החברה זונחת עוד מותג - הפעם זה של הממשק היחודי של ווינדוס 8 ו-ווינדוס פון 7, שכונה עד כה מטרו

הראל עילם 12:3403.08.12

מיקרוסופט זונחת עוד אחד מהמותגים הגדולים שלה -  ענקית התוכנה מרדמונד הורתה למפתחי האפליקציות וכל עובדי החברה להפסיק להשתמש במותג "מטרו" בכל האפליקציות המיועדות עבור ווינדוס 8 הצפויה לצאת בסוף אוקטובר הקרוב וכן ווינדוס פון 7. דובר מיקרוסופט אישר את הדברים.

 

מטרו הוא השם של הממשק היחודי ושפת העיצוב מבוססת האריחים שהיא הבסיס לכל מערכות ההפעלה החדשות של מיקרוסופט. החברה פיתחה מספר אפליקציות רשמיות המותאמות לעיצוב, ואף התאימה את שירותי הדואל ואת אופיס 2013 לעיצוב החדש, וכן את הממשק של קונסולת האקסבוקס 360. הממשק זכה לשבחים רבים בקרב התעשייה, העיתונות והצרכנים מאז שהוצג לראשונה.

 

הדיווחים הראשונים היו מבוססים על הודעה שנשלחה למספר מצומצם של מפתחי אפליקציות וכן מסמך פנימי של החברה שדלף לרשת ונשלח לרוב עובדי החברה במהלך השבוע האחרון. במסמך, שפורסם באתר TheVerge, מיקרוסופט מסבירה את ההחלטה כתוצאה מ"דיונים עם שותף אירופאי גדול", ויתכן כי מדובר בבעיה של קניין רוחני.

 

ממשק המטרו בפעולה ממשק המטרו בפעולה

 

 

ככל הנראה, מדובר בסכסוך משפטי עם הקמעונאית הגרמנית Metro AG, שהתנגדה לשימוש בשמה. דובר הקמעונאית סירב להגיב לידיעה. מיקרוסופט עובדת כעת על שם אלטרנטיבי, אבל נכון לרגע זה היא מנחה את המפתחים לתאר את הממשק כ"ממשק מבוסס ווינדוס 8".

 

דובר מיקרוסופט הודיע היום (ו') כי לא מדובר בהחלטה שהתקבלה בגלל סוגיה של זכויות יוצרים, והסביר: "השתמשנו במותג מטרו כשם קוד במהלך הפיתוח של מוצרים רבים. ככל שאנו מתקרבים למועד ההשקה של ווינדוס 8 ואנחנו נעים מדיאלוג עם מפתחים לדיאלוג עם הצרכנים, אנו שוקלים מחדש את השמות המסחריים שלנו". מספר עיתונאים ציינו כי החברה הפסיקה להשתמש בשם מטרו לפני כשבועיים, בחשיפה של אופיס 2013.

 

החברה החלה להשתמש במותג "מטרו" בפברואר 2010, כאשר הציגה לראשונה את ווינדוס פון 7 בתערוכת הסלולר השנתית בברצלונה. מטרו אינו המותג הראשון שמיקרוסופט זונחת בחודשים האחרונים - היא כבר הודיעה שהיא מוותרת על המותג הותיק "ווינדוס לייב" ולאחרונה החלה להחליף את שירות הדואל הוטמייל בשירות חדש תחת השם אאוטלוק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x