שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

שמן יצהר תימכר תמורת 49 מיליון שקל

קבוצת הרוכשים כוללת את אליעזר אולשק, יעקב אולשך, משה גלם, ציון אטיאס ואלי בוקרא. לפני חודש וחצי הגישו שבעת הבנקים הגדולים בקשת כינוס בעקבות חובות שהגיעו ל-170 מיליון שקל

מארק שון 09:4213.06.12

חברת טית בית היצרנית של שמן יצהר תימכר לקבוצת רוכשים בראשם אליעזר אולשק תמורת 49 מיליון שקל. כך אישר הבוקר שופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב איתן אורנשטיין. הבעלים ההסטוריים של החברה, משפחת ברגר, ניגשו למכרז על החברה אך הצעתם המקסימלית היתה 42.5 מיליון שקל.

 

קבוצת

הרוכשים כוללת את אולשק, יעקב אולשך, משה גלם, ציון אטיאס ואלי בוקרא. מתוך המחיר הכולל 34 מיליון מתוכם הם עבור הקרקע באזור התעשייה "עד הלום" באשדוד, שם נמצא המפעל, ו-15 מיליון שקל נוספים עבור המלאי, המוניטין והציוד.

 

מדובר במכירה מהירה לאחר שרק לפני חודש וחצי הגישו שבעת הבנקים הגדולים בקשת כינוס בעקבות חובות שהגיעו ל-170 מיליון שקל. ב-24 באפריל הוציא השופט אורנשטיין צו כינוס ומינה את עורכת הדין דורית לוי-טילר לכונסת.

 

הנושא היחידי שעמד על הפרק היום בדיון היה התנגדות 77 מעובדי החברה שהתנגדו למכירה, בטענה שהרוכשים אינם מתכוונים להמשיך להעסיק אותם. "בין הכונסת לנציגות העובדים התקיימו שיחות ופגישות, שעניינם הדגש של העובדים בהמשך הפעלת המפעל, בהיותו משענת כלכלית, תעסקותית לקרוב לכ-100 משפחות", נכתב בבקשה הדחופה שהגישו לפני הדיון.

 

עורך הדין יאיר בן דוד שייצג את קבוצת הרוכשים היום בדיון אמר, כי "הכוונה שלנו היא להמשיך ולהפעיל את אותם קווי ייצור שיש הצדקה כלכלית להפעלתם. בשלב זה איננו יכולים להצהיר מעבר לכך. הקונים כאן הם אנשים שבאים מתחום התעשייה, מפעילים היום מפעלי תעשייה ומעסיקים מאות עובדים בתחומים שונים. מדובר בשורת מפעלים, בין היתר של מכרות נחושת אילת, שם מייצרים תוספי מזון על בסיס נחושת ואלומיניום. היה פה משום מה נסיון להציג אותם כ"סוחרי ברזל"".

 

מפרוטוקול ההתמחרות שהוגש לבית המשפט עולה, כי הקבוצות שהתחרו במכרז בנוסף לקבוצת אולשק היתה קבוצת מנופי אבי שכללה את הבעלים הנוכחיים יהונתן ברגר ונדב ברגר, קבוצת ר.ס. ייצור מזון של אילן רג'ואן, וקבוצת יחיאל אבו שכללה את אבו, תומר סבן, מאיר פנחס ויוסי לחאני. הסבב החמישי והאחרון של ההתמחרות כלל את קבוצתו של רגו'אן ואולשק.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x