$
מכשירים ומדריכים

אנדי רובין נגד סירי: "הטלפון שלך לא צריך להיות עוזרת"

האיש שמאחורי אנדרואיד מסתייג ממערכת השליטה הקולית של האייפון: "אתה לא צריך לדבר עם הטלפון, אלא עם מישהו בצד השני". חברה בשם Dextra כבר פיתחה אפליקציה דומה למערכת ההפעלה של גוגל

עומר כביר 13:5423.10.11
סירי, מערכת השליטה הקולית של האייפון 4S, זכתה לשבחים ונחשבת לחידוש המרכזי בדגם הסמארטפון החדש של אפל. אבל האיש שמאחורי אנדרואיד, מערכת ההפעלה לסמאטרפונים של גוגל, לא ממש מקבל אותה בחיוך גדול.

 

"אני לא חושב שהטלפון שלך צריך להיות עוזרת", אמר אנדי רובין, סגן נשיא בכיר בגוגל שאחראי על תחום המובייל בחברה. "הטלפון שלך הוא כלי תקשורת. אתה לא צריך לתקשר עם הטלפון: אתה צריך לתקשר עם מישהו בצד השני שלו".

 

רובין, שדיבר בכנס AsiaD של בלוג הטכנולוגיה All Things D, הוסיף: "ברמה מסוימת זה טבעי לדבר אל הטלפון שלך, אבל מבחינה היסטורית אנחנו מדברים עם אנשים אחרים. בכל הנוגע לדיבור אל הטלפון מבלי לנסות לתקשר עם אדם אחר, נצטרך לחכות ולראות כמה נפוץ זה יהיה".

 

עוד אמר רובין שסירי היא לא הניסיון הראשון בתחום, וכי "לא מדובר ברעיון חדש". עם זאת, הוא ציין כי "בכל מה שקשור לחיזוי העתיד, אני חושב שאפל עשתה עבודה טובה בלהבין מתי הצרכנים מוכנים להשתמש בטכנולוגיה".

 

למרות דבריו המסויגים של רובין, משתמשי אנדרואיד צפויים לזכות בקרוב לגרסה משלהם לסירי, העונה לשם אייריס (Iris, ובהיפוך אותיות - Siri). מדובר באפליקציית אנדרואיד, שפותחה על ידי Dextra.com, ב"האקטון" (מרתון פיתוח) בן שמונה שעות.

 

האפליקציה כבר ניתנת להורדה מהאנדרואיד מרקט, אך עדיין נמצאת בשלב ראשוני. עם זאת היא כבר מסוגל לזהות פקודות קוליות, ולהשיב על שאלות כמו "מהו התל"ג של שבדיה" או "מה המרחק בין כדור הארץ לירח".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x