$
המלצות טרכטנברג

שמולי: "אני נותן לדו"ח טרכטנברג ציון בלתי מספיק"

יו"ר התאחדות הסטודנטים, אשר עד כה שיתף פעולה עם צוותו של פרופ' טרכטנברג, הצטרף הערב למבקרים על ההמלצות: "תחומים שלמים נעדרו מהדו"ח - ובראשם הפערים החברתיים"

מיקי פלד 20:1826.09.11
"הציון שאני נותן לדו"ח טרכטנברג הוא בלתי מספיק" - כך אמר הערב (ב') יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי, בתגובה על המלצות ועדת טרכטנברג. שמולי עד כה שיתף פעולה עם הצוות ברשות פרופ' מנואל טרכטנברג, אך הצטרף הערב למבקרים על ההמלצות שפורסמו.

 

"במזרח התיכון

רוצים לדבר דוגרי, אז עמנואל - בוא נדבר דוגרי. יש בדו"ח המלצות שאינן זרות לנו ואינן חדשות, אם זה בתחום החינוך, הדיור, שינוי בתמהיל המסים ועוד - ואילו דברים שעליהם צריך לברך. אבל מאות אלפי הישראלים שיצאו לרחוב עשו זאת כדי לדרוש שינוי אמיתי. כאשר מסתכלים על הדו"ח אני שואל, האם כך נראית הישראל שאני רוצה לראות בעתיד? רק חלקית. יש פער בלתי סביר בין החזון של טרכטנברג לבין ההמלצות של הוועדות שלו. תחומים שלמים נעדרו מהדו"ח - ובראשם הפערים החברתיים". שמולי המשיך והוסיף כי "יותר מדי פעמים הדו"ח מתייחס למה שאפשרי פוליטית ולא לחזון. אפשר להעז ולדבר על מה שצריך, לא רק על מה שאפשרי".

 

לסיכום, אמר שמולי כי "לאחר הדו"ח, כל שנותר להגיד הוא כי מחר בבוקר המחאה תימשך. אני קורא לשותפיי למאבק בקיץ האחרון, להתסדרות, לארגונים החברתיים ולשחקנים נוספים - הגיע הזמן להביא לחזון אלטרנטיבי ולהמלצות מרחיקות לכת. המטרה שלנו, ללא ספק, היא להביא לשיפור הרווחה בישראל".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x