שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

סופו של המטבע הווירטואלי? מתקפת האקרים גרמה לנפילת ביטקוין

בורסת ביטקוין המצליחה ביותר קרסה לאחר שאחד החשבונות נפרץ וההאקר ביצע הוראת מכירה גדולה. שווי המטבע צנח מ-17 דולר לסנטים בודדים

יוסי גורביץ 10:3120.06.11

המטבע הווירטואלי Bitcoin ספג מכה קשה, לאחר שבורסת ביטקוין הפופולרית ביותר, Mt Gox, נפלה בימים האחרונים קורבן להתקפת האקרים, שדרדרה את ערך המטבע מ-17.5 דולר לסנטים בודדים. לדברי Mt Gox, האקר הצליח לחדור לאחד החשבונות המאובטחים שהכילו כמות גדולה של ביטקוינים, ולבצע הוראת

מכירה של כולם.

 

אף על פי שלהתקפה על Mt Gox אין השפעה על בורסות ביטקוין אחרות, וששער המטבע צפוי להתאושש, היא מטילה צל כבד על טענת משתמשי ביטקוין שמדובר במטבע דיגיטלי מאובטח ו"בלתי ניתן לגניבה".

 

ההתקפה באה כשבוע לאחר מקרה קודם, שבו ככל הנראה נגנב כונן קשיח של אחד המשתמשים. שער הביטקוין, שעמד אז על כ-20.01 דולר, איבד אז 30.8% מערכו. הסחר בביטקוין, שנעשה ישירות בין הגולשים, מתבסס על כך שמדובר במערכת בלתי פריצה – וזהו כבר אינו המצב.

 

ב-Mt Gox הבחינו בהתקפה זמן קצר לאחר ביצועה, הקפיאו את פעילות המסחר והודיעו למשתמשים על המתרחש. מאוחר יותר זיהה צוות האבטחה של האתר גם פריצה לחשבונות המשתמשים וגניבת פרטים של רבים מהם. האתר הודיע למשתמשים על כך וביקש מהם לשנות את סיסמאותיהם, ואם השתמשו בסיסמה שלהם באתר גם באתרים אחרים, לשנות גם אותן.

 

בצעד מעורר מחלוקת, הודיע Mt Gox כי בכוונתו לבטל את כל המסחר שהתרחש עם הודעת המכירה המזויפת ולאחריה, ולהחזיר את המצב כפי שהיה קודם למכירה. חלק מהמשתמשים הביעו מחאה חריפה על כך, חלקם משום שזיהו את המכירה וניצלו את המצב כדי לרכוש ביטקוינים בזול.

 

בורסת ביטקוין אחרת, TradeHill, ניסתה למנף את התקלה של Mt Gox כדי למשוך את משתמשיו אליה, אך היא חדשה יחסית ובלתי מוכרת, והמשתמשים מהססים לתת בה את אמונם – בין השאר משום שלא ברור אם היא תצליח במשימת האבטחה יותר מ-Mt Gox.

 

מי שצפויים להיפגע קשות ממעשיו של ההאקר שפרץ ל-Mt Gox היא דווקא קבוצת האקרים אחרת - Lulzsec, העומדת מאחורי שורה של פריצות, בהן ל-Sony Pictures, ומאחורי הפלת אתר ה-CIA ואתר הסנאט. ההאקרים נוהגים לגייס תרומות באופן קבוע באמצעות מטבעות ביטקוין.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x