$
משפט

עונשים קלים לנאשמים בפרשת רמדיה

על הנאשמים מקרב משרד הבריאות נגזרו עונשים של כמה מאות שעות עבודות לשירות הציבור; בהתאם להסדר הטיעון הם הודו בעובדות ביצוע עבירה של מעשה העשוי להפיץ מחלה ברשלנות אך לא הורשעו בפלילים

איתי הר אור 15:0505.06.11

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה גזר היום (א') עונשים של כמה מאות שעות עבודות לשירות הציבור (של"צ) לנאשמים מקרב משרד הבריאות שהואשמו במסגרת פרשת רמדיה. על-פי הסדר הטיעון שחתמו הנאשמים, הם הודו בעובדות ביצוע עבירה של מעשה העשוי להפיץ מחלה ברשלנות, אך לא הורשעו בפלילים. בכך

כיבד בית המשפט את הסדר הטיעון שנחתם בין הצדדים.

 

שמונת הנאשמים בפרשה הם פרדריק בלק, טכנולוג המזון של רמדיה לשעבר, גדעון לנדסברגר, מנכ"ל רמדיה לשעבר, משה מילר, מבעלי רמדיה לשעבר, נגדם עדיין מתנהלים הליכים, וכן חמישה עובדי משרד הבריאות, בהם ד"ר דורית ניצן-קלוסקי, שהיתה מנהלת שירות המזון הארצי בתקופה הרלוונטית.

 

עובדי משרד הבריאות הנוספים הם מפקחים ומנהלים בתחנות ההסגר למזון בחיפה ובאשדוד, נסרין חורי, יוסף חסקל, ברטה שוום וראיסה פרברוב, שהועמדו לדין בטענה כי לא בדקו כראוי שתחליף החלב תואם את הרכב הוויטמינים המופיע על האריזה. כאמור, על פי הסדר הטיעון, הודו נאשמי משרד הבריאות בעבירה של הפצת מחלה ברשלנות, ללא הרשעה והם יבצעו שירות לתועלת הציבור (של"צ).

 

חורי, חסקל, שוום ופברבוב יבצעו 400 שעות עבודה לתועלת הציבור כל אחד, ואילו ניצן-קלוסקי תבצע 500 שעות בין היתר, באגודה למען העיוור ולמניעת עיוורון, עמותת יד עזר לניצולי שואה והוסטל "אנוש" לאוכלוסיה הלוקה בנפשה.

 

בלק מיוצג על ידי עוה"ד נתי שמחוני, נגה ממן ואסף קליין, לנדסברגר מיוצג על ידי עוה"ד רלי לשם, נדב וייסמן ויובל ששון. מילר מיוצג בידי עוה"ד נוית נגב וגל הררי-גולדמן. הנאשמות נאסרין חורי, ברטה שוום וראיסה פרברוב מיוצגות על ידי עוה"ד עופר ברטל ואתי עמר, יוסף חסקל מיוצג על ידי עו"ד שרון קופ, ודורית ניצן-קלוסקי מיוצגת בידי עוה"ד אורנה לין ונועה דויד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x