$
חדשות טכנולוגיה

אמזון רוצה לנצח את גוגל בבית

אנדרואיד מאפשרת לעבוד גם עם שירותים שאינם קשורים לגוגל, וזה אחד מיתרונותיה המרכזיים. אמזון עשויה לנצל אותו כדי להתחרות בגוגל עצמה

שי ענבל 11:0720.05.11

חרושת שמועות ודיווחים מציפים בזמן האחרון את האתרים הטכנולוגיים. לא מדובר בסבב הרמיזות וההדלפות הבלתי-נגמר על האייפון 5, אלא דווקא על אמזון, שבדרך כלל לא מייצרת סביב באזז כזה. לפי הדיווחים ענקית המסחר תוציא שני טאבלטים משלה עוד השנה - ואולי גם סמארטפון. לא הרבה ידוע על הטאבלטים: נראה שהם יהיו בשני גדלים שונים, יגיעו עם מעבד ליבה כפולה ומעבד בעל ארבע ליבות, ועונים (כרגע) לשמות Coyote ו-Hollywood.

 

מהו ייחודם של טאבלטי האנדרואיד המדוברים, שמבדיל אותם מטאבלטי סמסונג, אסוס או מוטורולה? את המפתח לכך ניתן למצוא בשני השירותים שאמזון השיקה השנה, המתחרים ישירות בגוגל: Amazon Cloud Player ו- Amazon Appstore.

 

שני השירותים פועלים בפלטפורמת האנדרואיד ומתחרים ביישומים מובנים של גוגל (נגן המוסיקה בענן Google Music, והאנדרואיד מרקט, בהתאמה). זוהי הסיבה שאמזון לא יכולה למקם אותם בחנות האפליקציות של גוגל. במקום זה, המשתמש נדרש לתהליך התקנה מסורבל ומסובך יחסית, שימנע מאמזון להגיע לקהל הרחב.

 

Amazon Cloud Player. ישתלב הרבה יותר טוב במכשיר מבית אמזון Amazon Cloud Player. ישתלב הרבה יותר טוב במכשיר מבית אמזון

 

 

גוגל נתנה לאמזון את הכלים לנצח אותה

 

הפיתרון, מבחינת אמזון, הוא מכשירי אנדרואיד שבהם ה-Cloud Player וה-Amazon Appstore מותקנים מראש. כך החברה תוכל לספק חוויית משתמש מעולה, שתחסוך את הצורך לאלץ משתמשים להתקין את חנות האפליקציות שלה באנדרואיד בתהליך של "שמונה שלבים פשוטים".

 

באותה הזדמנות, אמזון תוכל גם לשים את יישום הקינדל שלה במכשיר - ועוד אפליקציות שיבואו בעתיד. את ההתחברות לשירותי אמזון יבצע המשתמש עם החשבון שלו, ממש כמו היום עם חשבון גוגל באנדרואיד - ואז יתחיל ליהנות מיד מכל מה של-One-Click Purchasing של אמזון יש להציע.

 

העובדה שכבר כיום חנות האפליקציות של אמזון (עם כותרים בלעדיים כמו ״צמחים נגד זומבים״) ונגן המוזיקה שלה נותנים יופי של פייט לגוגל, מראים שלחברה של ג'ף בזוס יש את הכלים והפוטנציאל לנצח את הענקית הצבעונית במשחק שלה עצמה. והחלק האירוני? גוגל היא שאפשרה זאת. התחרות מצד אמזון היא המחיר על מדיניותה הפתוחה של אנדרואיד: לאפל, למשל, זה לא היה קורה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x