$
נדל"ן

הוועדה להסרת חסמים שיחררה עוד 8,000 יח"ד

הוועדה בראשות מנכ"ל משרד רה"מ אישרה תוכניות בנייה שלא התקדמו תקופה ארוכה בשל בירוקרטיה

שי פאוזנר 07:0213.04.11

הוועדה להסרת חסמים של מנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי אישרה אתמול תוכניות להקמת כ־8,000 יחידות דיור ברחבי הארץ. הוועדה, שאותה מכנס גבאי אחת לכמה שבועות, מאשרת בהליך מהיר תוכניות אשר נתקעו בוועדות התכנון בשל בעיות בירוקרטיות שונות. מדובר בבעיות בתחום התשתית, וכן במחלוקות

הנוגעות למחיר הקרקע, למהירות הפינוי ולאישורים שונים ממשרד האוצר.

 

בהתכנסותה הנוכחית עסקה הוועדה בכמה תוכניות רחבות היקף, כשהבולטת בהן היתה תוכנית להקמתה של שכונת ענק בת 2,900 יחידות דיור ביבנה. הבעיה נוצרה כאשר ועדת הערר לא אישרה את הקמתן של 1,000 דירות ראשונות במתחם בשל מחסור צפוי בכיתות לימוד. בישיבה אתמול הושג סיכום עם נציגי משרד החינוך כי הוא יתקצב תוספת כיתות בעיר לשם כך.

 

בנוסף, בלט בדיונים אישור סופי למכירת הקרקע של משטרת רמת גן במתחם המטה שלה, ובו קרקע בשטח של 3.8 דונם על רחוב ז'בוטינסקי פינת יוסף הגלילי המתאימה לבניית 200 דירות. לאחר שנתיים של דיונים על גובה הפיצוי שתקבל, אישרה המשטרה את מכירת השטח על ידי מינהל מקרקעי ישראל. הוועדה להסרת חסמים התכנסה לראשונה בסוף 2010, במסגרת המאמצים של משרד ראש הממשלה לקדם בנייה המונית ברחבי ישראל. מנכ"ל משרד ראש הממשלה נדרש לפשר במחלוקות שנוצרו בין הגופים הממשלתיים המממנים את הפעילות שמצריכה בנייה חדשה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x