שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

לשכת המבקרים הפנימיים העולמית שללה את הזיכיון מסניפה בארץ

ההחלטה בעניין, הנחשבת חסרת תקדים, התקבלה בעקבות חילוקי דעות עם הלשכה הישראלית. הזיכיון צפוי להישלל ביוני הקרוב

הדר קנה 08:2124.03.11

לשכת המבקרים הפנימיים העולמית (IIA) החליטה לשלול את הזיכיון שהעניקה ללשכת המבקרים הפנימיים הישראלית. ההחלטה בעניין, הנחשבת חסרת תקדים, התקבלה בהצבעה שהתקיימה שלשום במועצת המנהלים של הלשכה העולמית, והרקע לה הוא חילוקי דעות שנתגלעו בין הצדדים. כתוצאה מההחלטה, צפוי זיכיונה

של הלשכה בישראל להישלל החל ב־12 ביוני.

 

הסניף הישראלי של IIA נוסד ב־1960 ומונה כיום יותר מאלף חברים. ב־13 השנים האחרונות משמש שלמה קלדרון כנשיא הלשכה, וכהונתו הארוכה היתה אחת הסיבות לחוסר שביעות הרצון של הלשכה העולמית כלפי הנעשה בישראל. במקביל טענו בלשכה העולמית כי הסניף הישראלי ביצע התאמות בלתי ראויות לתקני ביקורת בינלאומיים שנדרש לאמץ, ועלה חשש לאי־סדרים בבחינות הסמכה.

 

גם התפטרותו של סגן נשיא הלשכה דוד סומך - מי ששימש כמבקר של "מאוחדת" ונאלץ לעזוב את תפקידו בעקבות דו"ח מבקר המדינה - לא התקבלה בעין יפה בלשכה העולמית. בחודשים האחרונים שרר מתח בין הלשכות, ומנכ"ל הארגון ריצ'רד צ'יימברס אף ביטל את השתתפותו בכנס בארץ שאליו הוא אמור היה להגיע.

 

אתמול אמר צ'יימברס כי "גורמים רבים נכללו בהחלטה של ההנהלה העולמית, שחשה כי סיום הקשרים ישרת באופן הטוב ביותר את האינטרסים של IIA ושל מקצוע הביקורת הפנימית בישראל".

 

בינתיים נראה כי מי שעשויה להרוויח מהמהלך היא לשכת רואי החשבון, שעשויה "לאמץ" את המבקרים הפנימיים. "אם ניקח את התפקיד נוכל לקיים השתלמויות ולהעניק הסמכות למבקרי הפנים", אמר אתמול בכיר בלשכה ל"כלכליסט". נשיא לשכת רוה"ח דורון קופמן נשמע מאופק יותר: "אנו לומדים את ההחלטה ואת השלכותיה".

 

מלשכת המבקרים הפנימיים נמסר כי "לאחרונה נתגלעו מספר חילוקי דעות עם הלשכה העולמית. אנו מאמינים כי הדברים ייפתרו ונשוב לשתף פעולה על הצד הטוב ביותר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x