שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

פיצוי אחרי המוות: אבי ניר יפוצה מעיזבונו של דודו טופז

גישור בפרשת דודו טופז: מנכ"ל "קשת" אבי ניר יקבל פיצוי של 800 אלף שקל מעיזבונו, הזכיינית עצמה תקבל 620 אלף שקל

רז שכניק 10:1512.01.11

התפתחות בפרשת דודו טופז: ל"ידיעות אחרונות" נודע כי בימים האחרונים הושגה פשרה שלפיה זכיינית ערוץ 2 "קשת" והמנכ"ל אבי ניר יקבלו פיצויים מעיזבונו של דודו טופז.

 

תחילת הפרשה בנובמבר 2008, כאשר מנכ"ל "קשת" אבי ניר הותקף בסמוך לביתו בידי שני בריונים, נפצע ונזקק לאשפוז.

רק מאוחר יותר, במהלך החקירה, התברר כי השניים נשלחו על ידי הבדרן דודו טופז כנקמה על כך שלא שובץ לתוכניות ב"קשת". במהלך כל אותה תקופה שלח טופז לניר גם מכתבי סחיטה ואיומים ברצח.

 

ביולי 2009, בעת שטופז היה במעצר, הגישו נגדו ניר ו"קשת" תביעה בגובה של כתשעה מיליון שקל בגין פגיעה פיזית ונפשית שנגרמה לניר בעקבות התקיפה ובגין ההוצאות הכספיות של "קשת" על אבטחתו של ניר.

 

לאחר שטופז התאבד בבית המעצר תבעו "קשת" וניר את עיזבונו. במסגרת הליך גישור הושגה בימים האחרונים פשרה שלפיה יקבל ניר 800 אלף שקל מעיזבונו של טופז, ו"קשת" תקבל כ-620 אלף שקל. 100 אלף שקל מהעיזבון ישולמו לפרקליטיו של ניר, עוה"ד רון גזית ושירה דונביץ'.

 

את הליך הגישור ניהל עו"ד רם כספי, שהחליט לתרום את שכר הטרחה שלו (10,000 שקל) לבית השנטי, המשמש מקום מגורים לנוער במצוקה. את הצד של טופז ייצג בדיון מנהל עיזבונו, עו"ד אברהם דבירי.

 

גורמים המעורים בפשרה סיפרה כי "קשת" וניר ביקשו מפרקליטיהם לסיים את ההליך במהירות האפשרית, בדרך של הסכמה וגישור.

 

מ"קשת" נמסר בתגובה: "באי כוחם של שידורי 'קשת' ואבי ניר, עוה"ד רון גזית ושירה דונביץ', אישרו כי הצדדים הסכימו להצעת המגשר עו"ד רם כספי, והתהליך הגיע לסיומו בכפוף לאישור בית המשפט".

 

עו"ד רם כספי הודה לעורכת הדין ברוריה לקנר, שייצגה את הצד של טופז, על הסיוע הרב במהלך הגישור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x