$
הייטק והון סיכון

בלעדי ל"כלכליסט" - סופית: EMC מגיעה לבאר שבע

ענקית מערכות המידע האמריקאית סיכמה עם האוצר על פתיחת מרכז מו"פ שיעסיק כ־120 עובדים, ויושק עד סוף 2011 בפארק התעשייה המוקם כעת בעיר. בכך תצטרף EMC לדויטשה טלקום, שכבר מפעילה מרכז מו"פ באוניברסיטת בן־גוריון, ותעבור גם היא לפארק התעשייה

אסף גלעד 07:0226.12.10

ענקית מערכות המידע האמריקאית EMC תודיע בשבועות הקרובים על השקת מרכז פיתוח חדש בבאר שבע - כך נודע ל"כלכליסט". בתיווכו של ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', הגיעה החברה להסכמות עקרוניות עם משרד האוצר ומרכז ההשקעות במשרד התמ"ת, ולפיהן תקבל מענקים בתמורה להקמת מרכז

מו"פ בעיר ולהעסקת עובדים שמקורם מהסביבה הקרובה.

 

מרכז המו"פ יעסיק כ־120 עובדים, ויוקם בבניין שייחנך עד סוף 2011 באזור התעשייה של באר שבע, המוקם בימים אלה בסמיכות לאוניברסיטת בן־גוריון בנגב.

 

בכך תיהפך EMC לחברת ההייטק הגדולה השנייה שמקימה מרכז מו"פ בבאר שבע, לאחר שדויטשה טלקום כבר פעילה בעיר כמה שנים.

 

המדען הראשי בונה על התמלוגים

 

ככל הנראה, תצטרף EMC למסלול מיוחד שייקבע עבורה במרכז ההשקעות במשרד התמ"ת. תחילה דובר ב-EMC על הצטרפות לתוכנית התמיכה של המדען הראשי בחברות הייטק גדולות המקימות סניף מו"פ בפריפריה, אולם EMC הינה חברה זרה וחלות עליה מגבלות לייצוא קניין רוחני מישראל.

 

הראשונה להגיע לנגב היתה חברת הטלקום הישראלית ECI שפתחה מרכז פיתוח בעומר. תמורת פתיחת מרכז הפיתוח והעסקת עשרות עובדים, קיבלה ECI עד כה מענק של 124 מיליון שקל מהמדען הראשי לארבע תוכניות פיתוח.

 

פארק ההייטק בבאר שבע צובר תאוצה

 

הקמת הבניינים בפארק ההייטק בבאר שבע, שישתרע על 200 דונם, עדיין לא החלה - אבל 70% מהבניין שתאכלס EMC כבר תפוסים מראש. שטחו הכולל של הבניין הוא כעשרת אלפים מ"ר, והוא מיועד לאכלס גם משרדים של אגף התקשוב של צה"ל ואת מרכז הפיתוח של דויטשה טלקום, הממוקם כיום בבנייני האוניברסיטה. בתשתיות פארק ההייטק הושקעו כ־16 מיליון שקל - חלקם בכבישים ובמנהרה המחברת את הפארק לתחנת הרכבת של האוניברסיטה.

 

EMC מעסיקה כיום כ־43 אלף עובדים ונסחרת בבורסה של ניו יורק לפי שווי שוק של 47.4 מיליארד דולר.

 

הקמת מרכז הפיתוח בבאר שבע היא המהלך האסטרטגי המהותי השני שהחברה מבצעת בישראל בשבועות האחרונים: בתחילת חודש דצמבר הודיעה EMC על העברת מרכזי הפיתוח שלה ברמת גן, בנתניה ובהרצליה למבנה יחיד המוקם בימים אלה בהרצליה פיתוח. המרכז הישראלי המאוחד יוכתר בשם "מרכז המצוינות", ויהיה מרכז מו"פ ארצי תחת ניהולה של ד"ר אורנה ברי, לשעבר המדענית הראשית במשרד התמ"ת, שמונתה לתפקיד סגנית נשיא בכירה ב־EMC העולמית.

 

מ־EMC לא התקבלה תגובה לידיעה. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x