$
חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט: "מכרנו 240 מיליון עותקים של חלונות 7 תוך שנה"

לפי נתוני החברה, מערכת ההפעלה שהושקה לפני שנה נמכרה במהירות הגבוהה ביותר אי פעם, ומותקנת על 93% מהמחשבים החדשים שמשווקים ברחבי העולם

אבנר קשתן 16:3421.10.10

מיקרוסופט מדווחת היום (ה') כי היא מכרה עד כה 240 מיליון רשיונות למערכת ההפעלה חלונות 7, שהושקה לפני שנה: לפי הנתונים שהוצגו, מדובר במערכת ההפעלה שנמכרה במהירות הגבוהה ביותר בהיסטוריה, והיא מחזיקה בנתח שוק של 17% מהמחשבים האישיים בעולם.

 

החברה מסרה כי היא מצפה

לעבור עד סוף השנה את קו 300 מיליון הרשיונות, בזכות מכירות עונת החגים בדצמבר. על פי מיקרוסופט, מערכת ההפעלה החדשה מותקנת על 93% מהמחשבים החדשים הנמכרים, ו-89% מהחברות והארגונים משתמשים בה, או מתכוונים לשדרג אליה בזמן הקרוב.

 

עם זאת, לאחרונה פורסם כי מרבית המשתמשים הביתיים והארגונים לא ממהרים לשדרג מחלונות XP, ומעדיפים לחכות שהמחשבים הנוכחיים שהם מחזיקים יהפכו למיושנים - ואז יוחלפו. עדות לכך ניתן למצוא בעובדה שכמעט מחצית מההתקנות של חלונות 7 הן של גרסת ה-64 ביט, המתאימה רק למחשבים חדשים יחסית, ומאפשרת לנצל טוב יותר יכולות של מעבדים חדשים וכמות זיכרון גדולה. מיקרוסופט הפיצה לאחרונה גרסת בטא ראשונית של חבילת התיקונים הראשונה של חלונות 7 (SP1), שתוצע למשתמשים עד סוף השנה.

 

במיקרוסופט אמנם מביעים שביעות רצון מחלונות 7, אבל כבר עובדים במרץ על הגרסה הבאה: מסמכים פנימיים בנוגע לחלונות 8 דלפו לרשת לפני כארבעה חודשים, ולפיהם היא צפויה לכלול תמיכה משופרת במסכי מגע, שיפור של ממשק המשתמש ותמיכה בחנות אפליקציות מקוונת. על פי הדיווחים, חלונות 8 צפויה לצאת כבר ב-2011.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x