$
אינטרנט

גוגל משחררת את "כרום 7"

הגרסה החדשה של הדפדפן מושקת לציבור הרחב מעט יותר מחודש אחרי קודמתה, והיא מכילה בעיקר תיקוני באגים ושיפורים קלים. בינתיים ממשיך כרום לצמוח על חשבון פיירפוקס ואקספלורר

אבנר קשתן 15:3020.10.10

גוגל הודיעה היום (ד') על שחרור גרסה 7 של הדפדפן שלה, כרום, לציבור הרחב, לאחר שרק בחודש שעבר השיקה את גרסה 6. בניגוד לקודמתה, הגרסה החדשה אינה מתמקדת בשינויים וביכולות נוספות, אלא בתיקון באגים ובשיפור יציבות התוכנה.

 

בין השיפורים שכן נוספו ניתן לציין תמיכה

בחלקים נוספים של תקן HTML5, כולל שיפורים במנוע ה-HTML של הדפדפן, שיסייעו לו להתמודד עם אתרים מורכבים ועם שגיאות בקוד בדפי אינטרנט. כמו כן, נוספה תמיכה בהעלאת קבצים מרובים מהמחשב לאתרי תוכן. הגרסה גם מכילה מאות תיקוני באגים אשר הובילו לקריסות, שגיאות וזליגת זכרון בגרסאות הקודמות.

 

צוות הפיתוח של כרום פועל במתכונת של עדכונים מהירים, ומשחרר גרסה חדשה בכל כשישה שבועות, גם אם היקף השינויים אינו משמעותי. במקביל לגרסא הרשמית של התוכנה, יכולים משתמשים גם להוריד גרסאות בטא ומפתחים של הדפדפן - שם כבר הגיעו לפני כמה שבועות ל"כרום 8".

 

בחודשים האחרונים מציג כרום גידול עקבי בנתח שוק הדפדפנים, והוא מגיע, על פי חברת המדידה Statcounter, ל-10% מהשוק, בעוד אקספלורר ממשיך לרדת ופיירפוקס דורך במקום. בקרב גולשים בעלי אורייטנציה טכנולוגית חזקה, וכאלה המסווגים כ"מאמצים מוקדמים", שיעור השימוש בכרום גבוה עוד יותרף אתר ריכוז חדשות הטכנולוגיה הפופולרי Techmeme מדווח כי כרום הוא הדפדפן המועדף על גולשיו - עם נתח של 34%.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x