שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
טכנולוגי

האקר ישראלי נעצר בצרפת בחשד להונאת אשראי

ולדיסלב אנטולייביץ' חורוחורין, שמשתמש בכינוי BadB ומחזיק גם באזרחות אוקראינית, חשוד שמכר פרטי כרטיסי אשראי באתרים שהקים. המשטרה הצרפתית צפויה להסגיר אותו לידי ארה"ב

יוסי גורביץ 11:0612.08.10
משטרת צרפת עצרה את ולדיסלב אנטולייביץ' חורוחורין, אזרח ישראלי-אוקראיני בן 27, והיא עומדת להסגיר אותו לארה"ב בחשד לשורה של עבירות של פריצה לכרטיסי אשראי. כתב האישום כנגד חורחורין נחשף אמש (ד') בארה"ב. כך מדווח המגזין Wired.

 

חורחורין, הידוע בשם הפשיעה שלו BadB,
היה מהחברים הראשונים ב-CarderPlanet, פורום האקרים רוסי להפצת פרטי כרטיסי אשראי. הפורום, שהוקם ב-2002 על ידי נוכלים ממזרח אירופה, נסגר ב-2004 ומאז, נטען, חורחורין מוכר פרטי כרטיסי אשראי באמצעות שורה של אתרים שהקים.

 

על פי כתב האישום, חורחורין התגאה ברשת בכך שהוא אחד המוכרים הגדולים של "סטוקים" של מידע המופיע בפס המגנטי של כרטיסי אשראי, ושעסק בכך ברציפות במשך שמונה שנים. סוכנים של השירות החשאי האמריקאי, המטפל בין השאר בהונאות מקוונות, רכשו חבילות של מידע גנוב ממנו, ולאחר מכן פעלו יחד עם הרשויות הצרפתיות כדי להביא למעצרו.

 

לדברי הרשויות, רשת אנשי הקשר של חורחורין וחברים אחרים ב-CarderPlanet היתה מעורבת ב"כמעט כל חדירה רצינית למידע פיננסי שדווחה לקהילת אכיפת החוק הבינלאומית". התביעה מייחסת לחורחורין עבירות של הונאה באמצעות פריצה למכשיר וגניבת זהות בתנאים מחמירים. באם יורשע בעבירה הראשונה, הוא צפוי לעשר שנות מאסר ולקנס בגובה רבע מיליון דולר; אם יורשע בשנייה, הוא צפוי לשנתיים מאסר ולקנס שלא יעלה על רבע מיליון דולר.

 

אתר Wired מציין שחורחורין המליץ למשתמשי האתרים שלו לא להלוות כסף לאף אחד, אפילו לא לקרובי משפחה, בציינו שבני משפחתו רימו אותו ובאומרו ש"ניתן לסמוך רק על המתים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x