$
נדל"ן

אושרה להפקדה תוכנית מעבר בסיסי המודיעין לנגב

המהלך צפוי להתבצע עד 2017 ובעקבותיו יעברו לנגב כ-10,000 חיילים; קרית המודיעין תשתרע על פני 2,000 דונם ותכלול כ-300 אלף מ"ר בנוי

דותן לוי 14:3608.06.10

בשורות משמחות לתושבי הנגב, הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז דרום אישרה היום (ג') את הפקדת תוכנית מעבר חיל המודיעין לאיזור ליקית, הממוקם ממזרח לבאר שבע וממערב לצומת שוקת. מדובר בשטח מוניציפלי לו שותפים הישובים באר-שבע, המועצה האזורית בני שמעון ועומר.

 

התוכנית שאושרה היום, הינה חלק מתוכנית בת ארבעה שלבים למעבר המתוכנן של בסיסי צה"ל דרומה. השלב הראשון במעבר כלל את בסיס התובלה של חיל האוויר לנבטים והוא התרחש במהלך שנת 2008, השלב השני יכלול את העברת הבה"דים (בסיסי ההדרכה) לצומת הנגב וכאמור, השלב השלישי יכלול את מעברן של היחידות הטכנולוגיות של חיל המודיעין בסמוך לעומר. השלב הרביעי והאחרון יכלול את העברת יחידות חיל התקשוב בסמוך לאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע.

 

עיר הבה"דים (הדמיה) עיר הבה"דים (הדמיה)

 

תהליך מעבר אמ"ן (אגף מודיעין) לנגב צפוי להתבצע עד 2017 בעלות מוערכת של 25 מיליארד שקל. במסגרת התוכנית, צפויים לעבור לנגב כעשרת אלפים חיילים ומשרתי קבע. קרית המודיעין החדשה תשתרע על שטח של 2,000 דונם ותכלול מבנים בשטח של 300 אלף מ"ר.

 

"צה"ל עולה אל הנגב"

 

ראש עיריית באר-שבע, רוביק דנילוביץ', אמר: "מדובר ביום היסטורי חשוב לאיזור הנגב. מעבר צה"ל דרומה הופך מחזון למציאות והוא מהווה פרויקט לאומי, שיבסס את הדרום ויהפוך אותו לשטח האסטרטגי החיוני של מדינת ישראל. צה"ל עולה אל הנגב, עם כוח האדם האיכותי ביותר, שיחולל שינוי דרמטי ויביא עימו תפיסת עולם חדשה ופורצת דרך".

 

מחיל המודיעין נמסר: "אנו מברכים את הוועדה לתכנון ובנייה מחוז דרום על ההחלטה החשובה. חיל המודיעין רואה הזדמנות גדולה במעבר לאיזור הנגב, כחלק מתפיסת עולם אסטרטגית של צה"ל ומשרד הביטחון. כעת אנו נערכים לקידום התוכניות, עד שיושלם המעבר לנגב, בשנים הקרובות".

 

מנכ"ל משרד הביטחון, אודי שני, בירך על החלטת הוועדה ואמר: "מדובר בצעד חשוב בדרך למימוש הפוטנציאל של הנגב להפוך לבירת ההייטק של ישראל. הערך המרכזי בהעברת יחידות העילית של אגף המודיעין ויחידות התקשוב לנגב הוא ההון האנושי המשרת ביחידות אלה. זאת עוד דוגמה לתרומת מערכת הביטחון לכלכלה והחברה בישראל".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x