$
נדל

בלעדי ל"כלכליסט" - לאחר מאבק משפטי: קנדה ישראל תוכל לבנות מגדל נוסף בפארק צמרת

מדובר במגדל בן 45 קומות, שיוקם בהשקעה של 200-250 מיליון שקל

שי פאוזנר 07:0316.05.10

חברת קנדה ישראל שבבעלות ברק רוזן ואסי טוכמאייר תבנה מגדל מגורי יוקרה במגרש מספר 11 בשכונת פארק צמרת בתל אביב. זאת בתום שלוש שנות מאבק משפטי נגד חברת שיווק הנדל"ן אמבסדור ובעליה שמוליק לוי.

 

בית המשפט המחוזי בתל אביב פסק בשבוע שעבר כי קבוצת רכישה של רוזן וטוכמאייר

היא זו שתבנה על הקרקע. שתי הקבוצות נאבקו סביב השאלה מי תהיה הראשונה להציע לבעלי הקרקעות הפרטיות המרכיבות את המגרש את האפשרות לבנות עליו.

 

על פי התוכנית של קנדה ישראל, על המגרש יוקם מגדל בן 45 קומות ובו יוצעו דירות במגוון גדלים. בשוק הנדל"ן התל אביבי העריכו כי היקף ההשקעה בהקמת הפרויקט, שישווק תחת השם W2, יגיע ל־200–250 מיליון שקל.

 

המגדל המתוכנן יהיה הפרויקט השלישי שמקימה קנדה ישראל בשכונת פארק צמרת. לפני כשלוש שנים שיווקה החברה לקבוצת רכישה פרויקט של מגדל בן 46 קומות ו־168 דירות בשכונה בשם W tower שנמכר כולו בתוך כחודשיים. בספטמבר שעבר החלו טוכמאייר ורוזן לארגן קבוצה למגדל נוסף בשכונה בשם W boutique, מגדל מגורים בן 30 קומות עם 123 דירות בשטח כולל של כ־16 אלף מ"ר.

 

העסקה הנוכחית היא השנייה בפארק צמרת בחודש האחרון לאחר כמעט שנתיים שבהן בוצעו מעט עסקאות בולטות בשכונה. בתחילת החודש חתמה קבוצת בסר שבשליטת נחשון קויתי על עסקה לרכישתו של מגרש מספר 5 בשטח של 7 דונם תמורת 137 מיליון שקל מחברת חבס. על השטח יוקם מגדל תאום למגדל מנהטן של בסר, שנמצא בהליך אכלוס.

פארק צמרת ממוקם בצפון העיר בקרן הרחובות נמיר וההלכה. המתחם מהווה שכונת יוקרה שעתידה לכלול 12 גורדי שחקים ובהם כ־1,700 יחידות דיור לצד פארק רחב, מרכז מסחרי, מבני ציבור וחניונים תת־קרקעיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x