שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

נהג המונית הגיאורגי שהפך לטייקון נדל"ן

סיפורו של תמיר ספיר הוא מעין סיפור סינדרלה: ב־1972 עזב את טיביליסי והגיע לישראל, אך בעקבות מלחמת יום הכיפורים עזב את הארץ. בשנות ה־90 ניצל את ירידת מחירי הדירות במנהטן, והפך לטייקון נדל"ן

חברת הנדל"ן ספיר הוקמה בשנות ה־90 המאוחרות על ידי איש העסקים היהודי־גיאורגי תמיר ספיר. סיפורו של ספיר (63) הוא מעין סיפור סינדרלה של עולם הנדל"ן: ב־1972 עזב את טיביליסי והגיע לישראל, אך בעקבות מלחמת יום הכיפורים עזב את הארץ ונסע לאירופה, ושלוש שנים לאחר מכן הגיע לארה"ב

ועבד כנהג מונית. בהמשך פתח ספיר עסק למוצרי אלקטרוניקה, ובשנות ה־90 ניצל את ירידת מחירי הדירות במנהטן, רכש שטחים מסחריים והפך במהרה לטייקון נדל"ן.

 

כיום, חברת ספיר, שמנהל בנו של תמיר - אלכס ספיר, מחזיקה ביותר מ־2 מיליון מ"ר של שטחים מסחריים מרכזיים במנהטן. החברה משתפת פעולה עם חברת SDS השקעות בפרויקטים שונים, למשל בפרויקט וויליאם וויבר - פרויקט מגורים יוקרתי במנהטן, וכן ברכישת קרקעות בשטחים גדולים בלאס וגאס. בנוסף הצטרפה ספיר לחברה של דונאלד טראמפ בפיתוח מלון המגורים והדירות המפורסם של טראמפ בסוהו.

 

על פי החברה, לספיר נדל"ן יש כיום פרויקטים בקנדה, בארה"ב ובמקסיקו, שההשקעה בהם נאמדת ב־2 מיליארד דולר. בשנים האחרונות חיזק ספיר את הקשר שלו לישראל. סין השאר מינה את יו"ר דיסקונט לשעבר, שלמה זוהר לנציגו בארץ. בשנת 2009 קנה ספיר את השליטה בפולאר השקעות, החברה שמחזיקה היום ב־60% מקרקעות פרויקט הולילנד.

 

תשעה חודשים בלבד לאחר מכן מכרה ספיר את זכויותיה בחברת פ.ד החזקות, שדרכה החזיקה בשליטה בפולאר, לאיש העסקים זיל פלדמן, ובכך יצאה בתזמון מושלם מפרשת השוחד הגדולה בתולדות המדינה. בשנה שעברה דורג ספיר האב במקום ה־522 בדירוג עשירי העולם של המגזין "פורבס", והונו נאמד בכ־1.4 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x