שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

טלקאר תשלם 77 מיליון שקל למגרש במעוין שורק

יבואנית דיהטסו זכתה במכרז למגרש בן 41.5 דונם. מחיר הרכישה משקף עלות של 1.85 מיליון שקל לדונם

דותן לוי 17:0105.05.10

3 מגרשים במעוין שורק בראשון לציון ששווקו במסגרת מכרז של מינהל מקרקעי ישראל בשטח כולל של כ-120 דונם נמכרו בתמורה לכ-175 מיליון שקל. הזכייה הבולטת ביותר בהיקפה הכספי שייכת לחברת טלקאר שבבעלות רמי אונגר, יבואנית רכבי דיהטסו, קיה וסאנגיונג שזכתה במכרז למגרש בשטח 41.5 דונם בתמורה ל-77 מיליון שקל.

 

הצעתה של טלקאר הייתה גבוהה ב-23 מיליון שקל מההצעה הבאה אחריה והיא תשלם בנוסף כ-16 מיליון שקל עבור הוצאות הפיתוח. נציין, כי לפני למעלה משנה רכשה חברת לובינסקי, יבואנית פיז'ו וסיטרואן, קרקע בשטח של 46 דונם מידי יבואן פיאט מיכאל לוי בתמורה ל-115 מיליון שקל.

 

מתחם איקאה במעוין שורק מתחם איקאה במעוין שורק צילום: מיכאל קרמר

 

שתי ההצעות הזוכות הנוספות במכרז המינהל הן של חברת "חיה נכסים ק.ש.ר בע"מ", שזכתה במגרש בשטח של כ-39 דונם בתמורה ל-63 מיליון שקל, ו"מיטרני אברהם, לוי בנימין" שזכו במגרש בשטח של כ-42 דונם בתמורה ל-35.5 מיליון שקל. במגרש הרביעי ששווק לא היו זוכים היות וההצעות שהוגשו היו נמוכות ממחיר המינימום שקבע המינהל.

 

מחיר הרכישה של חברת טלקאר משקף עלות של 1.85 מיליון שקל לדונם בעוד חברת איריס הגלבוע רכשה לפני כשנה מתחם הסמוך לסניף איקאה ומשתרע על 98 דונם ב-132 מיליון שקל, המשקפים עלות של 1.34 מיליון שקל לדונם.

 

שכנים של איקאה

 

מתחם מעוין שורק התפרסם בעיקר על רקע מאבק הסוחרים נגד פתיחתו של סניף איקאה במקום. ועל רקע כוונותיה של עיריית ראשון לציון לקדם את המתחם יחד עם שלושה מתחמי תעשיה נוספים.

 

בכוונת טלקאר להקים במקום מרכז לוגיסטי שיכלול בין היתר את מחסן החלפים של החברה וישמש מתחם לאחסון רכבים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x