שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תיירות

"נתב"ג לא ייפתח כל כך מהר להמראות בלילה"

עו"ד נרי ירקוני, שמייצג את הפורום למאבק ברעש המטוסים סביב נתב"ג שמתנגד לפתיחת נתב"ג בלילה. "למרות שאיננו חוששים מעתירה לבג"ץ, אנחנו מקווים שלא נגיע לשם"

יסמין גיל 13:1326.04.10

"למה רשות שדות התעופה שהינה רשות ציבורית, צריכה לערוך מסיבת עיתונאים ולהסביר את החלטת הממשלה לפתוח את נתב"ג להמראות בלילה? אם הם היו רגועים, הם לא היו עושים אירוע כזה", כך אמר היום (ב') ל"כלכליסט", עו"ד נרי ירקוני שעומד בראש הצוות המשפטי, יחד עם משרד עורכי הדין עמידור

ושות', ומייצג את הפורום למאבק ברעש המטוסים סביב נתב"ג, שמתנגד לפתיחת הנמל בלילה.

 

ירקוני אמר את הדברים בהמשך להחלטת שר התחבורה, ישראל כץ, לפני למעלה משבועיים, לפתוח את נתב"ג להמראות מטוסים בשעות הלילה, למשך תקופת שדרוג מסלולי ההמראות והנחיתות. בסוף השבוע שעבר ערכו ראשי רשות שדות התעופה (רש"ת) מסיבת עיתונאים בנושא, שבה אמר המנכ"ל, קובי מור, בין היתר, "כולנו מודעים לאי-הנוחות שיכולה להיגרם ליישוב כזה או אחר, במהלך העבודות. אבל אני רואה בפרויקט הזה חשיבות לאומית ממעלה ראשונה ונעשה הכל כדי לקצר את מהלכי השיפוצים".

 

המהלך שעיקרו שדרוג המסלולים, צפוי לצאת לדרך בתחילת יוני ולהימשך 3.5 שנים. על פי משרד התחבורה, רשות התעופה האזרחית (רת"א) ורש"ת, מטרת פתיחת הנמל בלילה בתקופה זו, היא למנוע סכנות בטיחותיות בשל הפעילות של המטוסים על מסלול אחד. כן, כדי למנוע ירידה בתנועת המטוסים לישראל וממנה, מהלך שלטענת הגורמים בגופים הללו, עלול להביא לפגיעה בתנועת התיירות לארץ ולצמצום התחרות עבור הצרכן הישראלי.

 

"אני מקווה שהם יחזרו בהם מההחלטה לפתוח את נתב"ג להמראות בלילה", אמר היום עו"ד ירקוני, "כשייפתחו שני המסלולים לאחר השיפוץ, אז תוכלו ממילא לפתוח את השמים ויגיעו מיליוני תיירים, אבל למה עכשיו? הצורך לפתוח את הנמל בלילה לא קשור לבטיחות הטיסה. נהפוך הוא, פתיחת הלילה עכשיו תפגע בבטיחות".

 

בהתייחסו להודעת משרד התחבורה על פתיחת הנמל, שבה נכתב, בין היתר, "צוות בקרה ומעקב בין-משרדי שמונה על ידי השר כץ, יבחן את התועלות וההשלכות הסביבתיות של החלטת הממשלה", אומר ירקוני: "השר החליט, "אבל" יש ועדה שתבחן את הנושא. אז למה מיועדת הוועדה אם זה כבר הוחלט? מלשון ההודעה הזו לא ברור אם הלילה ייפתח ומתי. כשיוצגו העובדות בפני שר התחבורה, להערכתנו הוא יבין שהוא טעה".

 

על עתירה לבג"ץ נגד ההחלטה לפתוח את הנמל בלילה, מהלך שעליו הצהיר ראש עיריית חולון, מוטי ששון, המשמש כיו"ר הפורום למאבק ברעש המטוסים סביב נתב"ג - אמר ירקוני: "למרות שאיננו חוששים מעתירה לבג"ץ, אנחנו מקווים שלא נגיע לשם. ניגש לבג"ץ לאחר שנמצה את כל ההליכים. בכל מקרה, להערכתי הנמל לא ייפתח כל כך מהר בלילה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x