שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

עיריית תל אביב תספק אינטרנט אלחוטי בחינם לאזורים נבחרים בעיר

במסגרת הפרויקט ימוקמו נתבי WiFi סמוך לפארקים, שדרות וחופים, והוא מתוכנן להיפרס מאזורי חן בצפון ועד גבעת עלייה בדרום. בעוד כחודשיים יחל פיילוט שיקיף את שדרות בן-גוריון, כיכר רבין וחוף גורדון

אבנר קשתן 16:4222.04.10

בשורה לתושבי תל אביב: פרויקט חדש של העירייה, ביוזמת חבר המועצה אלון סולר (רוב העיר), יספק תשתיות אינטרנט אלחוטי לשטחים הציבוריים של העיר, כולל שדרות, כיכרות, פארקים ציבוריים וחופי ים, שיאפשרו לתושבי העיר ומבקריה להתחבר בחינם לרשת באמצעות WiFi.

מפת הפריסה הסופית (לינק להגדלת המפה - בגוף הכתבה) מפת הפריסה הסופית (לינק להגדלת המפה - בגוף הכתבה)
 

סולר מסר ל"כלכליסט" כי בעירייה החלו לבחון את היתכנות הפרויקט לפני כחצי שנה, ולאחר קבלת אישור בטיחותי מגורמי איכות הסביבה הוחלט לפרוס את הרשת באמצעות נתבי WiFi שיוצבו בשטחים ציבוריים. הפריסה מתוכננת משכונת המשתלה ואזורי חן בצפון ועד גבעת עלייה, מדרון יפו ושדרות ירושלים בדרום, וכולל מיקומים בשכונת התקווה ובשכונות מזרח העיר (למפת הפריסה המלאה).

 

את פריסת הרשת מנהלת הרשות לפיתוח כלכלי ת"א-יפו, חברה כלכלית בבעלות העירייה האחראית על מגוון פרויקטים, ביניהם כרטיסי האשראי לתושבי העיר ושיקום נמל יפו. סולר הוא דירקטור בחברה.

 

הפיילוט צפוי לעלות לאוויר בתוך חודש וחצי עד חודשיים, ולהימשך חודשיים-שלושה על מנת לספק מידע על רוחב הפס הנדרש לספק את הביקוש הציבורי, כמו גם המיקומים האופטימליים של הנתבים.

 

תל אביב אינה העיר הראשונה בישראל שמספקת לתושביה גישה בחינם לאינטרנט אלחוטית: בסוף 2004 פרסה החברה לפיתוח עסקי בירושלים רשת אלחוטית ב-12 נקודות במרכז העיר בשיתוף עם 012, סיסקו, קומפיומט וצ'קפוינט; ובאוגוסט 2008 הושק בטיילת דדו בחיפה כיסוי אלחוטי בשם "חיפה-נט", בניהול החברה הכלכלית לחיפה ובביצוע חברת B-Zone.

 

הפיילוט הראשוני לכיסוי אלחוטי בתל אביב הפיילוט הראשוני לכיסוי אלחוטי בתל אביב

 (להגדלת התמונה)

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x