$
חדשות טכנולוגיה

ח"כ אילטוב: האיסור על הכנסת אייפד פוגע בתדמיתה של ישראל

יו"ר שדולת ההייטק אמר שאנשי מקצוע קבעו שתדרי השידור של המכשיר עלולים להתנגש בתדרים בשימוש צה"ל, אולם לדבריו הצבא יכול לוותר בנקל על התדרים הללו

תומר אביטל 13:4218.04.10

ח"כ רוברט אילטוב (ישראל ביתנו) שיגר היום (א') לשר התקשורת משה כחלון בקשה להתיר לאלתר הכנסת מכשירי אייפד לישראל. במכתבו הלין ח"כ אילטוב על "פגיעה מהותית בתדמיתה של ישראל בעקבות מניעת הכנסתו של מכשיר האייפד". 

 

ח"כ אילטוב, אשר מכהן כיו"ר שדולת ההייטק בכנסת, טען כי "ההחלטה שלא לאפשר לאנשי עסקים ישראלים וזרים להכניס לישראל מכשירים לשימושם האישי פוגעת באופן מהותי בתדמיתה של ישראל בעולם כמעצמת הייטק ופוגעת באופן מהותי ביכולתם של אנשי העסקים בפרט בתחום ההייטק, לעשות שימוש בחזית הטכנולוגיה בעבודתם". לדבריו, אנשי מקצוע קבעו כי הבעיה היא שתדרי השידור של המכשיר עלולים להתנגש בתדרים הנמצאים בשימוש צה"ל, אולם אילטוב טוען כי הצבא יכול לוותר בנקל על התדרים הללו ולאפשר לישראל להיות בקו אחד יחד עם המדינות המתקדמות בעולם.

 

ח"כ אילטוב אף מציין כי "בחיפוש קצר בגוגל גיליתי 2,747 מאמרים, שחלקם פורסמו בכלי תקשורת מובילים כגון הוול סטריט ג'ורנל ו-CNN, התמהים על החלטתה של ישראל לאסור הכנסה של מכשירים אלה". ח"כ אילטוב מצטרף בקריאתו לח"כ אחמד טיבי,  שפנה בשבוע שעבר לשר התקשורת ודרש כי משרד התקשורת ירכך את עמדתו ויתיר להכניס את המכשיר לישראל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x