$
תיירות

"נמל תעופה בינלאומי בנבטים יגביר את התיירות לנגב וייצור תעסוקה באזור"

לקראת ועידת הנגב שצפויה להתקיים מחר בבאר שבע, קורא פורום ראשי הרשויות בנגב לממשלה, להקים נמל תעופה משלים לנתב"ג, באזור נבטים

יסמין גיל 18:2222.03.10

בערים הסמוכות לנתב"ג, בהרצליה ובעמק יזרעאל נאבקים כדי לא לגור בסמוך לשדות תעופה, אולם יש מי שמבקשים את המצב ההפוך. לקראת ועידת הנגב שצפויה להתקיים מחר (ג') בבאר שבע, קורא פורום ראשי הרשויות בנגב, בראשות ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ' - להקים נמל תעופה בינלאומי

משלים לנתב"ג, באזור נבטים.

 

בהודעת פורום הרשויות נמסר כי הפורום קורא לממשלת ישראל להקים נמל תעופה בינלאומי שני בישראל בנבטים: "מדובר בעוגן חשוב שיחולל שינוי של ממש ויביא לקידומו, פיתוחו וביסוסו של איזור הנגב", נכתב במסמך ראשי הרשויות, "התשתית שהושקעה בנבטים מאפשרת גמישות במערכות התחבורה לאיזור, תוך שחרור לחצים בשעות השיא והלילה מנתב"ג. גם הדרישות לרמת איכות הסביבה עומדות בתקנים".

 

עוד נכתב כי "מתוך ראיה עתידית לפיתוח הנגב, בכוחו של שדה התעופה בנבטים להגביר את תנועת התיירות הרפואית, המדברית וההיסטורית לאיזור ולהוות בסיס לטיסות מעבר, בעיקר למזרח הרחוק. כן, השדה יתרום ליצירת מקומות עבודה באיזור. מיקומו הגיאוגרפי של שדה התעופה בנבטים הינו אופטימלי, בשל ריחוקו מהיישובים הסובבים".

 

"פורום ראשי הרשויות בנגב תומך ביוזמתו של המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום", נכתב בהודעה, "ודורש מממשלת ישראל לקבל החלטה אמיצה, שתביא לשיפור בטיחות הטיסה במרחב של ישראל ולהאצת תהליך הצמיחה והפיתוח של איזור הנגב".

 

הוועדה הציבורית לבחינת תכנית-אב לשדות תעופה בישראל, בראשות מפקד חיל האוויר לשעבר, האלוף (במיל') הרצל בודינגר, ציינה בהמלצותיה לפני כשנה כי "ריחוקו של שדה התעופה נבטים ממרכז הארץ, והתחבורה היבשתית הבעייתית אליו וממנו, כמו גם פעילות חיל האוויר בו - גרמו לוועדה להמליץ להוציא אותו מן הפתרונות המוצעים כשדה משלים לנתב"ג".

 

עוד ציינה הוועדה בהמלצותיה מינואר 2009 כי "שדה התעופה נבטים עשוי להתאים לשירות לתנועה אווירית אזרחית אזורית לדרום הארץ", אך יחד עם זאת, "יש לבחון את שימור ייעודו המקורי של השדה כשדה תעופה בינלאומי נוסף".

 

הוועדה המליצה להפוך את המנחת באזור מגידו לשדה תעופה בינלאומי אזורי, משלים לנתב"ג, אולם עד כה הביעו תושבי עמק יזרעאל התנגדות להמלצה זו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x