שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מלחמת דלק: כפל הנחות בדור אלון לחברי מועדון "חבר"

דור אלון חתמה על הסכם הנחה עם מועדון "חבר", שבשילוב הנחה שמוצעת בתחנות נבחרות תעמיד את מחיר ליטר בנזין על 6.11 שקל בלבד

ליאור גוטמן 07:0217.03.10

המלחמה על לקוחות התקני התדלוק (דלקנים) גורמת לחלק מחברות הדלק למכור בנזין במחיר שעומד על גבול הכדאיות הכלכלית. חברת דור אלון חתמה לאחרונה על הסכם מבצע עם מועדון הצרכנים "חבר", ולפיו לקוחות יקבלו הנחה של 3.5% על מחיר הבנזין, שמתווספת להנחה של 35-30 אגורות לליטר שמוצעת בחלק מתחנות הדלק של החברה לכלל הלקוחות.

מה דעתך על מניית דור אלון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בשקלול שתי ההנחות, מחירו של ליטר בנזין אוקטן 59 בשירות מלא עומד על 6.11 שקל בתחנות דור אלון. בקיזוז המע"מ, מדובר במחיר של 5.13 שקל לליטר. גורמים בכירים בענף הדלק מעריכים שמחיר זה של דור אלון הוא על סף הכדאיות הכלכלית. מחירי הדלק בישראל מפוקחים על ידי משרד התשתיות, כך שלאף חברת אנרגיה אין אפשרות להגדיל את המרווחים לטובתה.

 

שוק התקני התדלוק בישראל נותר סגור בפני כל סוג של ביקורת מסודרת עד היום, אולם מסמך של מחלקת המחקר של הכנסת חושף שבקרב חלק מחברות הדלק, המכירות באמצעות התקני התדלוק מגיעות לכמעט 50% מסך מכירות הדלק בתחנות.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", שוק הדלקנים נפתח בחודשים האחרונים לפעילות שיווקית של חברות האנרגיה, שמנסים לפתות מועדוני לקוחות עם הטבות.

 

 

עד היום העניקו חברות האנרגיה הנחות דלקן רק לגופים שהחזיקו ברשותם צי רכב גדול, כגון חברות הייטק או גופים ציבוריים ומוסדיים. תמורת ההנחה, התחייבו אותם הגופים לתדלק רק אצל ספק בודד. גובה ההנחה השתנה בהתאם לגודל החברה או הארגון, ונע בטווח שבין 7 ל־40 אגורות לכל ליטר בנזין.

 

גם חברת פז מעניקה הנחה של 35 אגורות לליטר לאנשי מועדון "חבר", אולם היא אינה מאפשרת כפל הנחות כמו בדור אלון.

 

מדור אלון נמסר בתגובה: "אנו נמצאים בשלבי מעבר להנחה באגורות, במקום הנחה באחוזים. בתקופת המעבר יהיו לקוחות בני מזל שייהנו מהנחות כפולות, אך בשום מקרה לא נמכור דלק בהפסד". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x