$
אינטרנט

גוגל רכשה חברה לעריכת מסמכי אופיס אונליין

ענקית האינטרנט ממשיכה במסע הקניות: רוכשת את DocVerse, המאפשרת לערוך באופן מקוון מסמכים שנוצרו בתוכנות של המתחרה מיקרוסופט. סכום העסקה מוערך ב-25 מיליון דולר

יוסי גורביץ 10:4007.03.10
גוגל הודיעה שלשום (ו') כי רכשה את חברת DocVerse, המספקת שירותי עריכה מקוונת ומשותפת של מסמכים שנוצרו באופיס, חבילת התוכנות המשרדיות של המתחרה מיקרוסופט. סכום העסקה לא פורסם, אך על פי הערכת הוול סטריט ג'ורנל מדובר ב-25 מיליון דולר. גוגל צפויה לשלב את שירותי DocVerse
בגוגל דוקס, חבילת התוכנות המשרדיות המקוונת שלה.

 

DocVerse הוקמה ב-2007 על ידי שני עובדי מיקרוסופט לשעבר, שאן סינחה ואלקס דה-נוי. להערכת DocVerse, כ-600 מיליון בני אדם משתמשים בשירותי אופיס של מיקרוסופט ברחבי העולם, וגוגל משקיעה מאמצים בניסיון לגרום להם לעבור לשירותי גוגל דוקס. רכישת החברה נתפסה על ידי פרשנים כמהלך נוסף של גוגל במאמציה להתחרות בגרסה המקוונת של אופיס, שמיקרוסופט עומדת להשיק בקרוב.

 

בהודעתה של גוגל נמסר ש"עתידן של אפליקציות יצירתיות הוא בענן... אבל אנו מכירים בכך שאנשים רבים עדיין רגילים לתוכנות שולחניות (Desktop)". על פי גוגל, רכישת DocVerse מיועדת לשמש כשלב מעבר בין שימוש מלא בתוכנות אופיס השולחניות ובין מעבר לגוגל דוקס. החברה הודיעה עוד כי בשלב זה לא יאפשרו למשתמשים חדשים להצטרף ל-DocVerse, אך המנויים הקיימים ימשיכו לקבל שירות כרגיל.

 

הבוסטון גלוב מציין כי עם רכישתה של DocVerse, עולה לתשעה מספר החברות הקטנות שרכשה גוגל בשבעת החודשים האחרונים. כמו כן, גוגל נמצאת במגעים עם הרגולטורים, בנסיון לאשר את רכישתה של חברה עשירית – חברת הפרסום הסלולרי AdMob, שהרשויות עיכבו את רכישתה בשל חשש לעבירה על חוקי ההגבלים העסקיים מצד גוגל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x