$
נדל"ן

העסקה הושלמה: אפריקה מכרה את אנגלו סכסון תמורת 20 מיליון שקל

החברה מכרה את מלוא אחזקותיה ברשת התיווך לזכיין רונן שטרית, שהפעיל עד כה חמישה סניפים של הרשת

אורי חודי 14:3529.12.09
העסקה למכירת רשת התיווך אנגלו סכסון נסגרה. אפריקה ישראלדיווחה על השלמת העסקה במסגרתה מכרה את מלוא אחזקותיה (100%) ברשת התיווך לקבוצת סאל ברשות רונן שטרית, זכיין בחברה.

 

ל'כלכליסט" נודע כי רשת התיווך נמכרה בעבור כ-20 מיליון שקל המגלמים את המוניטין וזיכיונות הרשת ברחבי הארץ.

 

אנגלו סכסון, רשת התיווך מהגדולות בישראל, נוסדה ב-1964 על ידי דייב בלומברג ז"ל. נכון להיום מונה הרשת עשרות סניפים ברחבי הארץ ומפעילה מאות סוכנים. בשנת 1992 רכשו אפריקה ישראל ומגדל את החברה. בשנת 2006 רכשה אפריקה ישראל את אחזקותיה של מגדל (49%) ברשת תמורת כ-7.5 מיליון שקל והפכה לבעלת השליטה המלאה.

 

צביה לבייב, יו"ר אנגלו סכסון וסמנכ"ל השיווק באפריקה ישראל, התייחסה לסגירת העסקה ואמרה כי: "עסקה זו מהווה מימוש מוצלח נוסף של קבוצת אפריקה ישראל, בתשואה נאותה. עסקה נוספת זו מעידה על כך שקבוצת אפריקה ישראל ממשיכה לעמוד ביעדי תוכנית העבודה שלה לשנת 2009. לחברה הגיעו פניות רבות של רוכשים פוטנציאלים, אך היה לנו חשוב לתת הזדמנות מיוחדת לאדם שהינו זכיין של החברה, מכיר את החברה, פועלה וזכייניה".

 

שטרית סיפר כי "הרכישה בשבילי היא סגירת מעגל לאחר שהתחלתי כזכיין הרשת בלוד. לרשת פוטנציאל עצום שלא מומש על ידי הבעלים הקודמים. אנחנו מתכננים להפוך את אנגלו סכסון לגוף שלא יהווה ברירת מחדל לאנשים אלא גוף שחיוני לפנות אליו, גוף מומחה מוביל ומייעץ".

 

שטרית החזיק עד היום בזיכיונות בחמישה סניפים שונים של אנגלו סכסון - לוד, רמלה, גני אביב, שהם ובאר יעקב. במקביל הוא עוסק גם בייזום פרויקטים נדל"ניים יחד עם שותפים, בהם ניתן למצוא פרויקטים בשהם ובבאר יעקב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x