שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

כתב אישום יוגש נגד שוני גבריאלי בימים הקרובים

ל"כלכליסט" נודע כי כתב אישום חמור בגין הימורים באינטרנט והלבנת הון יוגש נגד ראובן ושוני גבריאלי, מאיר אברג'יל ויורם צרפתי

איתי הר אור 06:5921.12.09

הפרקליטות תגיש בימים הקרובים כתב אישום חמור נגד המעורבים בפרשת ההימורים באינטרנט והלבנת ההון:  שוני גבריאלי, ראובן גבריאלי, מאיר אברג'יל, מוטי מנשה ויורם צרפתי,  כך נודע ל"כלכליסט". בימים האחרונים הודיעה הפרקליטות לבאי כוחם של החשודים על דחיית טענותיהם שהשמיעו

בשימוע.

 

איש העסקים ראובן גבריאלי ואחיו עזרא (שוני) גבריאלי, אביה של חברת הכנסת לשעבר ענבל גבריאלי, נעצרו בפברואר 2006 בחשד לביצוע עבירות של הלבנת הון, העלמת מס והימורים בלתי חוקיים באמצעות רשת הימורים בבתי קפה.

 

בפרשה נעצרו גם מי שנחשב כראש ארגון פשע, מאיר אברג'יל, ומוטי מנשה, מי שנחשד כי עמד בראש כל מערך ההימורים. הפרקליטות תאשים את החשודים, כל אחד על פי חלקו, בשליטה ברשת ארצית של בתי קפה אינטרנט מהם נוהלו לכאורה הימורים בלתי חוקיים שהרווחים מהם, בסך כולל של עשרות מיליוני שקלים, הולבנו והועלמו מרשויות המס.

 

על פי החשד, ראובן גבריאלי ומוטי מנשה הקימו חברה שפיתחה וייצרה תוכנת הימורים מקוונת, ושוני גבריאלי, יורם צרפתי ומאיר אברג'יל היו אחראים להפצת התוכנה לרשת בתי קפה אינטרנט ברחבי הארץ, מטבריה ועד אשדוד, ולגביית הרווחים. מחומר החקירה עולה כי החשודים שיווקו תוכנת הימורים דרך האינטרנט בשם צ'אט-אנד-באט, שפותחה ותוחזקה על ידי קבוצת חברות בשליטה ובניהול של ראובן גבריאלי ומוטי מנשה. על פי טיוטת כתב האישום, בין השנים 1999 – 2002 התקבלו במקומות ההימורים כ-4.5 מיליון שקל, ואלה הוסוו על מנת להסתיר את מקורם, עבירה מרכזית בחוק איסור הלבנת הון שהעונש בצידה הוא 10 שנות מאסר. בנוסף קיים חשד להעלמת מס בשווי מיליוני שקלים.

 

לפני כחמישה חודשים נערכו לחשודים שימועים אצל פרקליטת מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) עו"ד אלה רובינק. בתיק מטפל עו"ד נדב עשהאל.

 

בתו של שוני גבריאלי, ענבל גבריאלי, כיהנה כחברת הכנסת ה-16 מטעם מפלגת הליכוד. במסגרת חקירת המשטרה נגד אביה ודודה על ניהול הימורים והלבנת ההון, התייצבה גבריאלי בפתח בית אביה בחולון, טענה כי היא מתגוררת שם, מנעה כניסתם של חוקרי המשטרה וטענה כי בזכות חסינותה כחברת כנסת היא יכולה למנוע מהם מלקיים את צו החיפוש במקום.

 

עו"ד יואל רשף המייצג את ראובן גבריאלי מסר ל"כלכליסט": "אין לראובן שום קשר לעניין, ואם יהיה כתב אישום אין ספק שחפותו תוכח". עוה"ד מאיה גולדשטיין וירון גולדמן המייצגים את שוני גבריאלי מסרו: "קיבלנו בהפתעה את החלטת הפרקליטות להגיש כתב אישום. בישיבת השימוע הראשונה התברר כי לא כל חומר החקירה הועבר לידינו וסוכם עם עו"ד רובינק שיהיה חלק שני לשימוע. החלק השני הזה עדיין לא התקיים ולכן אנו מופתעים מהודעתה. אם בסופו של דבר יוגש כתב אישום אני בטוחה בחפותו של שוני ושהאמת תצא לאור בבית המשפט".

 

מעורכי הדין איל שומרוני כהן, אופיר סטרשנוב ודב גלעד כהן, המייצגים את מוטי מנשה, נמסר: "מרשנו משוכנע בחפותו. מדובר במעשים שבוצעו לכאורה בשנים 2001-2000, כאשר פרשנותה של פרקליטות המדינה בדבר האיסור על הימורים באינטרנט טרם נולדה. יתרה מכך, חוק איסור הלבנת הון נכנס לתוקפו רק בשלהי שנת 2000 – כך שכלל לא ברור על מה נסמכים אישומים אלה, ולעניין זה די לעיין בביקורת הנוקבת שהוטחה לפני ימים אחדים בפרקליטות בעניין דומה".

 

עו"ד שחר מנדלמן המייצג את יורם צרפתי מסר: "יורם צרפתי עצור כרגע בפולין. משכך הוא גם לא ניצל את זכות השימוע ולכן כשיגיע לארץ הוא יוכל להתייחס לגופם של דברים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x