שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מכירות שיא ל-Call of Duty: יותר מחצי מיליארד דולר בחמישה ימים

משחק הווידיאו Call of Duty: Modern Warfare 2 שובר שיאי מכירות לא רק בתחום המשחקים, אלא בתעשיית הבידור כולה. על פי ההערכות, 9 מיליון עותקים ממנו כבר נמכרו

אבנר קשתן 13:4619.11.09

פחות משבוע לאחר שהושק משחק הווידיאו Call of Duty: Modern Warfare 2 ההכנסות ממכירותיו עומדות על כ-550 מיליון דולר, סכום שיא לתעשיית הבידור כולה. כך על פי דיווח סוכנות הידיעות AP. על פי הערכות אנליסטים, בין 8.5 מיליון ל-9 מיליון עותקים של המשחק נמכרו מאז שהושק.

 

על פי חברת אקטיביז'ן-בליזארד, מפיצת המשחק, מכירות המשחק בחמישה הימים הראשונים להשקתו עקפו את מכירות משחק Grand Theft Auto IV, שהושק בשנה שעברה ומכר עותקים ב-500 מיליון דולר.

 

במקום השלישי אחרי שני המשחקים עומד הסרט השישי בסדרת הארי פוטר, שהכניס 394 מיליון דולר בחמשת הימים הראשונים להשקתו. הכנסות Call of Duty ב-24 השעות הראשונות להשקתו הגיעו ל-310 מיליון דולר בארה"ב ובריטניה בלבד - יותר מפי שניים מהכנסות הסרט "האביר האפל" בסוף שבוע הבכורה שלו, שעמדו על 155 מיליון דולר.

 

על פי ה-L.A. Times, עלות הפקת המשחק עמדה על כ-40 מיליון דולר, סכום גבוה יחסית למשחק המבוסס על זיכיון קיים, אך עדיין קטן יחסית לתקציבי סרטים: הסרט השישי של סדרת הארי פוטר הופק בתקציב של כ-250 מיליון דולר, והאביר האפל בכ-185 מיליון דולר. עם זאת, סרטים נוטים להמשיך לייצר הכנסות נלוות מצפיות חוזרות, השכרות DVD והקרנות בטלוויזיה, בעוד שמשחקי וידיאו מייצרים את מרבית הכנסותיהם עם השקתם.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x