$
נדל"ן

אפריקה ישראל מוכרת את רשת התיווך אנגלו סכסון

הרוכש הוא אחד מזכייני הרשת, רונן שטרית; אנגלו סכסון נרכשה ע"י אפריקה ומגדל בשנות ה-90'. ב-2006 רכשה אפריקה את חלקה של מגדל תמורת כ-7.5 מיליון שקל

אורי חודי 11:2315.10.09

אפריקה ישראל מוכרת את רשת התיווך שבבעלותה – אנגלו סכסון. הרוכשים הם רונן שטרית, אחד מזכייני הרשת,  בשיתוף עם קבוצת משקיעים.  

 

שטרית מחזיק בזכיונות אנגלו סכסון בחמישה סניפים שונים של הרשת - לוד, רמלה, גני אביב, שהם ובאר יעקוב. במקביל הוא עוסק גם בייזום פרויקטים נדל"ניים יחד עם שותפים, בהם ניתן למצוא פרויקטים בשהם ובבאר יעקב (בשיתוף עם חברת גבסו). בנוסף שותף שטרית גם בקבוצת סאל.

 

אפריקה ישראל ומגדל חברה לביטוח רכשו את החברה בשנת 1992, כאשר חלקה של אפריקה עמד על 51%. ב-2006 רכשה אפריקה את חלקה של מגדל (49%) בחברה תמורת 7.5 מיליון שקל והפכה לבעלת השליטה המלאה ברשת. מחיר העסקה גילם שווי של כ-15 מיליון שקל. כעת נשמעות הערכות בשוק כי המחיר אותו דורשת אפריקה בעבור הרשת בעסקה הנוכחית הינו גבוה ממחיר זה.

 

לפי גורמים בשוק הנדל"ן, העסקה למכירת רשת התיווך כפופה עדיין למספר בדיקות מצד הרוכשים, אשר עשויות להימשך מספר שבועות.   

 

אנגלו-סכסון הוקמה בשנת 1964 ע"י דייב בלומברג ז"ל. היא מונה כ-52 סניפים ברחבי הארץ ומפעילה מאות סוכנים. בתו של לבייב מכהנת כיו"ר דירקטוריון אנגלו סכסון ועדינה חכם מכהנת כמנכ"לית הרשת.  

 

באפריקה ישראל סירבו להגיב. במשרדו של שטרית אישרו את הידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x