שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

האקזיט הדל של אנשי ICQ

שנה וחצי לאחר סגירתה של חברת הסטארט-אפ נוקה TV, מבית מייסדי מיראביליס, נמכר הקניין הרוחני שלה בסכום נמוך של חצי מיליון דולר בלבד

אסף גלעד וצמרת פרנט 13:1603.09.09

הם עלו לכותרות בעקבות האקזיט המוצלח של ICQ, אך לא הצליחו לשחזר את ההצלחה. קניינה הרוחני של חברת הסטארט-אפ נוקה TV, שהוקמה על ידי מייסדי מיראביליס ונסגרה, יירכש על ידי חברת התקשורת ואריו תמורת 500 אלף דולר. בקשת הרכישה הונחה השבוע על שולחנה של שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך, וככל הנראה תאושר.

 

את הבקשה למכירת נכסי נוקה TV הגיש עו"ד שוקי שועלי, נאמן החברה. "זו עסקה של אין ברירה", אומר עו"ד שועלי ל"כלכליסט". "לא היו יותר מדי קופצים על קניין רוחני של טכנולוגיה שלא התעדכנה מאז השנה שעברה. רק לאחר מאמצים רבים הצלחנו לאתר רוכש פוטנציאלי".

 

 

עסקת ואריו אכן מתבררת כעסקת אין ברירה עבור מה שנשאר מהחברה של מייסדי מיראביליס. ב-1998 הצליחו למכור את תוכנת המסרים המיידיים ICQ ב-407 מיליון דולר לתאגיד התקשורת האמריקאי AOL. ב-2006 הקים ספי ויגיסר, ממייסדי מיראביליס, עם ניר ארליך, את נוקה TV, ואליהם הצטרפו כמשקיעים פסיביים אריק ורדי ויאיר גולדפינגר - גם הם ממייסדי מיראביליס. החברה הצליחה לגייס 3.6 מיליון דולר משורה מכובדת של גורמים, ובהם קרן ההון סיכון אוורגרין, קרן פרטם, איש הנדל"ן יגאל אהובי והמשקיע איילון תירוש. מוצר החברה, יישום המארגן את הצפייה בתוכני וידיאו ברשת לפי העדפות הצופה, הושק בסוף 2007.

 

אולם החברה לא הצליחה להחזיק מעמד, ובסוף אפריל היא פורקה. אז עוד טען מנכ"ל החברה אז, ניר ארליך, שנכסיה של החברה שווים כמיליון שקל. איש התקשורת רם לנדס התעניין ברכישת נכסי נוקה TV במאות אלפי שקלים, אך נסוג מכוונתו במרץ האחרון. "אני עדיין מאמין במוצר, אני מברך את הרוכשים החדשים ומאחל להם בהצלחה", אמר לנדס אתמול.

 

את הסכום עבור הקניין הרוחני ישלם אייל ארבל, בעלי השליטה בקבוצת ואריו, רק לאחר שנה מהעברת הנכסים, וזאת בתנאי שיצליחו לגייס עוד משקיעים כדי להקים מחדש את המוצר. קבוצת ואריו, אשר השקיעה בנוקה TV בראשיתה, היא חברת השקעות ופיתוח המתמקדת בטכנולוגיות סלולר וניהול מידע. לאחרונה השיקה עם אופן TV משחקים סלולריים עבור צופי טלוויזיה בתוכנית "אחד נגד מאה" המאפשרת להם להגיב בזמן אמת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x