$
חדשות טכנולוגיה

צרות בעולם האייפון

פרצת אבטחה התגלתה בסלולרי של אפל, ותוקנה במהירות. אבל בינתיים, בלוגר הטכנולוגיה מייקל ארינגטון נטש את המכשיר וכך גם מפתח האפליקציות סטיבן פרנק

אפל הודיעה אמש (שישי) כי היא תיקנה פרצת אבטחה באייפון שמאפשרת להאקרים לנתק את המכשיר מרשת הטלפון ואולי אף להשתלט עליו. הפרצה נחשפה ביום חמישי בוועידת האבטחה Black Hat שנערכה בלאס וגאס.

 

צ'רלי מילר וקולין מולינר, שני מומחי האבטחה שגילו את הפרצה, השתמשו בהודעת טקסט כדי להשתלט על האייפון. המערכת שמעבדת את הודעת הטקסט יכולה לקבל גישה למספר רב של אפליקציות שונות, ובהן ספר הטלפונים והמצלמה. הפרצה, ציינו החוקרים, קיימת גם במערכות הפעלה אחרות לסלולרי, כגוגל אנדרואיד ו-Windows Mobile.

 

באפל הודיעו כי הם שחררו עדכון אבטחה, ומשתמשי אייפון מוזמנים להוריד אותו מהרשת. גם בגוגל תקנו את פרצת האבטחה במערכת ההפעלה שלהם, ובמיקרוסופט אמרו כי הם בודקים את הדיווח.

 

אולם זו אינה בעיית יחסי הציבור היחידה של אפל. ביום חמישי הודיע סטיבן פרנק, מפתח אפליקציות פופולרי למחשבי מאק, כי הוא נוטש את האייפון שלו. פרנק, שנחשב עד כה למעריץ של מוצרי אפל, כתב בבלוג שלו כי הוא מתוסכל מהדרך שבה אפל ו-AT&T מתייחסות למפתחי האפליקציות שלהן, והוא החליט לוותר על המכשיר לאחר שאפל חסמה אפליקציה ל-Google Voice. פרנק מתכוון להחליף את המכשיר ב-Palm Pre, למרות שלדבריו הוא נחות מהאייפון.

נמאס לו. ארינגטון נמאס לו. ארינגטון צילום: ג'וי איטו cc-by

 

יום לאחר ההודעה של פרנק, הודיע בלוגר הטכנולוגיה מייקל ארינגטון כי גם הוא נוטש את המכשיר. "זו לא היתה החלטה קלה," כתב ב-TechCrunch. "קניתי את האייפון הראשון ברגע שהוא היה זמין. קניתי בשמחה את האייפון 3G שנה אחר כך. צעקתי בגאווה 'אני חבר בכת האייפון'. הייתי מעודד חסר בושה של המכשיר לכל מי שהיה מוכן להקשיב. ורבתי עם מפתחים שאמרו שהם ינטשו את הפלטפורמה".

 

"אבל אני לא הולך לשדרג לאייפון 3GS," המשיך ארינגטון. "במקום זאת, אני נוטש את האייפון ואת AT&T. אשלם באיבה את 175 הדולרים ש-AT&T גובה על הניתוק, ואז אעבור למכשיר אחר". כמו סטיבן פרנק, גם ארינגטון הודיע כי הוא נוטש בגלל חסימת אפליקציית ה-Google Voice.

 

בנוסף לכך, הוועדה הפדרלית לתקשורת (FCC) הודיעה ביום חמישי כי היא בוחנת מדוע דחתה אפל את האפליקציה של גוגל. הוועדה שלחה מכתבים ל-AT&T, אפל וגוגל, וביקשה לקבל מידע על ההחלטה. כמו כן, הוועדה ביקשה מאפל להסביר לה כיצד היא מנהלת את חנות האפליקציות שלה. חקירת ה-FCC, שעדיין אינה רשמית, היא חלק מחקירה כללית יותר של הרשות בנוגע לתחרות בתעשיית התקשורת האלחוטית.

 

לפני מספר חודשים נטש אום מאליק, שכותב בבלוג הטכנולוגיה GigaOM, את האייפון. זאת בשל תסכול מהשירות של AT&T. לדבריו, הוא סבל זמן רב מניתוח שיחות ומבעיות ברשת. "זו לא היתה החלטה קלה," כתב מאליק, "אך היא היתה צריכה להיעשות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x