שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

ירושלים: דיור בר השגה לצד שימור בשכונת בקעה

ועדת ההתנגדויות של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה הקמת 210 יחידות דיור על שטח של 22 דונם הגובלים ברחוב גד ופרץ. אלה יהיו במבנים בני 4,6 ו-8 קומות הכוללים גם דירות קטנות

אורי חודי 14:2911.06.09

ועדת ההתנגדויות של הוועדה המחוזית לתכנון ובניה מחוז ירושלים של משרד הפנים, בראשות הממונה על המחוז, גב' רות יוסף, החליטה לאשר תוכנית לבנייתן של 210 יחידות דיור בשכונת בקעה בירושלים.

 

מדובר בתוכנית המשתרעת על שטח של כ-22 דונם, הגובל ברחוב גד ופרץ ונמצא בבעלות
העירייה ובבעלות פרטית. על פי התוכנית, ייבנו במקום שתי שורות של מבנים בעלי 4, 6 ו-8 קומות, הפרוסים לאורך שדרה מרכזית פתוחה. את שער הכניסה לשכונה החדשה מהווה בניין לשימור, שיוסב לשימושי מגורים. התוכנית אף משמרת חורשת עצים עתיקים ובנוסף מציעה לפתח את שטחי הציבור הפתוחים הסובבים את החלקה לטובת תושבי השכונה.

 

ועדת ההתנגדויות קבעה, כי התוכנית תציע תמהיל יחידות דיור, כולל כאלה למטרת דיור בר-השגה. כמו כן, קבעה הוועדה הוראה מחייבת בתוכנית, לפיה מספר יחידות הדיור לא יפחת מ-210, על מנת להבטיח את מלוא התמהיל האמור.

 

מתכננת המחוז, גב' דלית זילבר, ציינה כי "מדובר בתוכנית בעלת מצויינות אדריכלית, שמציעה מגוון טיפוסי מבנים, משלבת בצורה טובה בין מבנה לשימור לבין מבנים חדשים ומאפשרת תוספת משמעותית של יחידות דיור לשכונת בקעה, לטובת התחדשות השכונה, לרבות בתחום דיור בר-השגה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x