שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

חברת אורבונד השיקה מפעל חדש באלון תבור

בהקמת המפעל, שיעסיק עשרות עובדים, הושקעו 6 מיליון דולר. גם במפעל החדש תשמור החברה על איכות הסביבה ותמחזר פסולת

שי פאוזנר 10:2026.01.09

על אף המשבר ההולך וגדל בשוק הבנייה בישראל השיקה חברת אורבונד תעשיות גבס, יצרנית לוחות הגבס הגדולה בישראל, מפעל חדש באזור התעשייה אלון תבור, בהשקעה של 6 מיליון דולר.

 

המפעל החדש, שישתרע על כארבעה דונמים, יתמקד בפיתוח ייחודי של קו מוצרי גבס אבקתיים לטיח, שפכטל,

חומרי הדבקה ועוד. המפעל יעסיק כמה עשרות עובדים, שיצטרפו למאה העובדים במפעל הוותיק של אורבונד הנמצא באתר סמוך. החברה מסרה כי כמו במפעל הוותיק, גם במפעל החדש היא תשמור על הסביבה ותשתמש במערכות סינון ושאיבת אבק, במערך לטיפול בשפכים ובמיחזור פסולת.

 

מפעל אורבונד, שהוקם ב־1993, משתרע על שטח של 58 דונם ונחשב למפעל דגל בתעשיית מוצרי הבנייה הישראלית. המפעל מייצר לוחות גבס שונים לבניית מחיצות ותקרות על פי דרישות השוק, כגון לוחות ירוקים דוחי רטיבות ולוחות ורודים עמידי אש.

 

אורבונד מייצגת בישראל את קבוצת תעשיית מוצרי הבנייה הבינלאומית קנאוף (KNAUF), המייצרת מוצרי גבס כגון תקרות אקוסטיות, פתחי שירות ועוד. מאז הקמתה ייצרה חברת אורבונד יותר מ־150 מיליון מ"ר של לוחות גבס לתעשיית הבנייה המקומית.

 

"אנו פועלים כיום להעלאת הסטנדרטים של איכות המוצר בשוק הטיח בהתאם לסטנדרטים של קנאוף. המפעל החדש מתבסס על טכנולוגיית הייצור של קנאוף ועל מערכות הבקרה והשירות שלה", אמר ל"כלכליסט" צבי אנגל, מנכ"ל אורבונד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x