$
נדל"ן

ירוחם: יעד אוכלוסייה של 20 אלף תושבים עד 2020

תוכנית מתאר למועצה המקומית ירוחם, שאושרה היום להפקדה, מציעה לנצל את יתרונותיה היחסיים של ירוחם, כיישוב בעל מאפיינים קהילתיים העטוף בנוף מדברי. כך מקווים שם למשוך אוכלוסייה חדשה ותעסוקות מגוונות

אורי חודי 12:0709.07.08

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז דרום של משרד הפנים, אישרה להפקדה את תכנית המתאר הכוללת למועצה המקומית ירוחם.

 

ממשרד הפנים נמסר, כי התכנית מציעה לנצל את יתרונותיה היחסיים של ירוחם, כיישוב בעל מאפיינים קהילתיים העטוף בנוף מדברי, כאמצעי למשיכת אוכלוסייה חדשה

ולתעסוקות מגוונות.

 

המועצה המקומית ירוחם מונה כיום כ-9,000 תושבים. תכנית המתאר מתייחסת לאופק תכנון עד שנת 2020 וקובעת יעד אוכלוסייה של 20 אלף תושבים. המבנה העירוני המוצע בתכנית הינו יישוב המכונס סביב ציר עירוני מוארך בכיוון מזרח-מערב, בין אגם פארק ירוחם לבין המכתש הגדול. לאורך יובלו של נחל שועלים מוצע לפתח "פארק נחל מרכזי", שלאורכו ירוכזו מבני הציבור שישרתו את כלל תושבי היישוב.

 

התכנית מציעה מגוון של אטרקציות תיירותיות וביניהן כפר נופש בסמוך לאגם ירוחם ומתחמי תיירות מדבריים בשוליים הדרומיים של היישוב. תכנית המתאר קודמה על ידי מינהל התכנון במשרד הפנים, בשיתוף עם מינהל מקרקעי ישראל, משרד הבינוי והשיכון והמועצה המקומית ירוחם.

 

התכנית נערכה על ידי צוות מתכננים רב תחומי, בראשות המתכנן מוטי קפלן והאדריכל אולריק פלסנר. בצוות שולבו יועצי תחבורה ותנועה, נוף, תשתיות, חברה, כלכלה, סביבה.

 

מנכ"ל משרד הפנים, אריה בר, בירך על ההחלטה והבהיר כי משרד הפנים נמצא בתנופה לקידום אינטנסיבי של תכניות מתאר לישובים ברחבי הארץ, במגזרים השונים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x