שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בכירים באוצר: אין סיבה לפאניקה

בכיר באוצר לכלכליסט: "40% מההטבה בקרנות ההשתלמות נשארת על כנה. לא צריך לשרוף את המועדון"

עידן גרינבאום 16:2911.06.08

במשרד האוצר לא ממתינים לתגובות מצדו של עופר עיני יו"ר ההסתדרות, וכבר מנסים לרכך את המכה שבכוונתם להנחית על שכירים ועצמאים בדמות ביטול ההטבות במס הכנסה על הפקדות בקרנות השתלמות.

 

בכיר באוצר אמר היום ל"כלכליסט", כי לאור העובדה שההטבה הניתנת למפקידים בקרנות ההשתלמות

כוללת בתוכה גם הטבות במס בריאות וביטוח לאומי ומאחר שאין כוונה לפגוע בהטבות אלה, הרי שהחוסכים במכשיר זה ימשיכו ליהנות מכ-40% מההטבות שהיו להם עד כה. לדברי הבכירים, מדובר בהטבה בהיקף של מיליארד וחצי שקלים בשנה ולכן "אין סיבה לפאניקה ולא צריך לשרוף את המועדון", או במילים אחרות לסגור את ענף קרנות ההשתלמות.

 

באוצר חוזרים ואומרים כי אם בעקבות הלחצים הפוליטיים או בעקבות מאבקה המתוכנן של ההסתדרות תבוטל הפגיעה בקרנות ההשתלמות, תבוטל בהתאם גם הטבת המס המתוכננת לכלל הציבור.

 

במשרד האוצר נדרשו במקביל להתייחס לסוגיית המס שמשלמים בעלי שליטה, המורכב ממס חברות ומס על דיווידנד. לדברי הבכירים, לאחר הרפורמה המתוכננת יגדל הפער בין המס שמשלמים בעלי שליטה לזה שמשלמים כיום שכירים ל-2% לעומת 0.25% בלבד היום.

 

באוצר מסבירים כי בעקבות ההפחתה המתוכננת של מס החברות ל-20% בסוף התקופה ב-2015, הופחת בהתאם גם המס על יחידים המרוויחים שכר גבוה וזה יגיע ל-42%. בצירוף של מס חברות בשיעור זה ביחד עם המס על הדיוודנד יביא את שיעור המס שישלמו בעלי שליטה ל-40%. כזכור, לפני כמה שנים, כאשר בוטלו התקרות של תשלומים לביטוח הלאומי הפכו שכירים רבים לבעלי חברות בניסיון לצמצם את שיעור המס שהם משלמים. במשרד האוצר מאמינים כי לא כך יקרה הפעם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x