סגור
נשים ופיננסים דף כתבה

רב חובל פיננסי

מיטל אדלר מתייחסת לחיים ולעסקים כאל ספינה שהיא הרב חובל שלה. היום כשהיא מנווטת את הלקוחות שלה באוקיינוס הפיננסי, היא מסבירה למה חשוב ששני בני הזוג יאחזו בהגה הספינה

2 צפייה בגלריה
מיטל אדלר: רו"ח מתכננת פיננסית
מיטל אדלר: רו"ח מתכננת פיננסית
מיטל אדלר: רו"ח מתכננת פיננסית
(צילום:מיקי פורת)
כרטיס ביקור
שם: מיטל אדלר
מקצוע: רו"ח מתכננת פיננסית, יועצת לעסקים משפחתיים ופרטנר לקבלת החלטות פיננסיות
שם העסק: מיטל אדלר –חוכמת ניהול הכסף Financial Lifestyle Management
מקום מגורים: כפר ויתקין
# הכירו את רמת החיים שלכן, "כדי שתוכלו לנהל אותה ובמקביל להגשים את החלומות שלכן. לפחות אחת לשנה בצעו בדיקה מעמיקה של ההוצאות החודשיות שלכן בפועל בהתאם לתדפיסי הבנק והאשראי. התייחסו גם להוצאות שלא מתרחשות כל חודש כמו חופשות משפחתיות".
# בעלי עסק, משכו משכורת קבועה. "אף על פי שההכנסות בעסק אינן קבועות, כדי לנהל בחוכמה את העושר האישי שלנו, המודל העסקי צריך לכלול העברה קבועה בכל חודש מהחשבון העסקי לזה הפרטי כשכר משכורת ו/או דיבידנד. אחת לחצי שנה, את העודפים שייצברו בחשבון העסקי אפשר להפנות ישירות לחיסכון או כבונוס חד-פעמי לצריכה שוטפת"
# תכננו את הבלתי מתוכנן. "לדוגמה, בצעו בדיקה מה יהיה מצבכן הכלכלי אם לאחד מבני הזוג יקרה אירוע משנה חיים. בדקו במסלקה הפנסיונית או בעזרת סוכן הביטוח מה הכספים הצפויים במקרה כזה וקבלו החלטות מראש כיצד להתנהל אם הוא אכן יתרחש".
מה למדת?
"אומרים עליי בחיוך, שאני סטודנטית נצחית לניהול כסף חכם. היום, 20 שנים לאחר לימודי כלכלה באוניברסיטה, הסקרנות שלי בעולמות הכסף רק גדלה כל הזמן. במקביל לעשייה, התעמקתי בתחומים רבים, כמו כלכלה ומנהל עסקים, ראיית חשבון, תכנון פיננסי, השקעות נדל"ן, ייעוץ כלכלי למשפחות וייעוץ עסקי אסטרטגי ופיננסי, במקביל רכשתי כלים רבים ליצירת שינוי באמצעות אימון אישי ו- NLP"
איך את מנהלת את העסק שלך?
"בתחילת דרכי קיבלתי עצת זהב שאני מיישמת עד היום - להסתכל על החיים בכלל ועל העסק שלי בפרט כספינה שאני רב החובל שלה, ולהתנהל בהתאם. לפני שאני יוצאת להפלגה, אני בונה אסטרטגיה, לומדת את המפה, מחליטה על התמונה הרחבה הרואה כמה צעדים קדימה, ורק אז מגיעה לטקטיקה, לביצוע. אני מקבלת החלטות מהר כדי לא להיתקע במקום. אני כל הזמן מתקדמת, אחרת הגלים יחליטו עבורי וירחיקו אותי מהמטרה. אבל, כשאני רוצה לשנות החלטה, אני עושה את זה לאט, אני לוקחת את הזמן הנדרש כדי להביא את התוצאה. לאחר שכיוונתי את המפרשים אני מאפשרת לספינה את הזמן לקבל מהם כוח מקדם כדי להפליג מהר יותר. ועוד דבר חשוב, להתייעץכמו כל רב חובל יש לצדי אנשי מקצוע מומחים בתחומם שעוזרים לי לקבל החלטות מתוך הבנה וניהול סיכונים מושכל".
ספרי על לקוחה שהפכה ל"אבן דרך" משמעותית בקריירה שלך.
"עבדתי עם לקוחה מדהימה ובלתי נשכחת. היא הגיעה אליי לאחר שהתגרשה ורצתה לתכנן את החיים הכלכליים החדשים שלה. עד הגירושים היא נמנעה מהעיסוק בכסף ולא היתה מעורבת כלל בפיננסים המשפחתיים. התרשמתי מהיכולת שלה לבחור באומץ לצד הפחד מהלא נודע, הגדרנו את המטרות, מיפינו את הנכסים שלה ובנינו תוכנית פעולה. למרות כל הקשיים היא בחרה לא להרגיש קורבן של המציאות אלא לפעול באומץ להשגת המטרות שלה, להבין איך להתנהל עם כסף בחוכמה ואיך לנהל נכון את הנכסים הפיננסיים שלה, והיא כמובן הצליחה באופן פנומנלי.
"כיום אני מלווה בעיקר בעלי עסקים משפחתיים, ומרבית הלקוחות שלי הם גברים המנהלים את העסק, כשלצדם נשים במודל המצער של 'מאפשרת לאחרים לפעול עבורי'. כיוון שהלקוחה ההיא גרמה לי להיות רגישה מאוד לצורך של נשים להיות חלק מקבלת ההחלטות לגבי הכסף שלהן - בקבלת ההחלטות הפיננסיות הקשורות לניהול חכם של העושר המשפחתי והעברת עושר בין-דורית אני מבקשת ששני בני הזוג יהיו מעורבים".
מה היה הצעד הראשון בקריירה הנוכחית, איך הגעת לפיננסים?
"לאחר ההתמחות באחת מפירמות רואי החשבון הגדולות בישראל ניהלתי פרויקטים של ייעוץ פיננסי-עסקי לחברות וארגונים גדולים. בהתבסס על הניסיון והתובנות שצברתי, החלטתי לפתח עסק שמביא כלים של עסקים גדולים לעסקים קטנים ובינוניים, ודרך להגשים בעזרת העסק את אורח החיים הכללי האישי שהם רוצים".
2 צפייה בגלריה
מיטל אדלר –חוכמת ניהול הכסף Financial Lifestyle Management
מיטל אדלר –חוכמת ניהול הכסף Financial Lifestyle Management
מיטל אדלר –חוכמת ניהול הכסף Financial Lifestyle Management
(צילום:מיקי פורת)
מה הדבר שמבדל את העסק שלך מעסקים דומים?
"לכל אדם יש חלומות כלכליים. הדבר שמונע ממרבית האנשים להגשים אותם אינו מחסור בידע. ידע יש בשפע, אבל הוא לא מספיק. הדבר החסר באמת הוא כלים להתבוננות בתמונה הרחבה וההוליסטית של החיים, בשילוב עם הכוונה מקצועית כיצד להשתמש בידע לקבלת החלטות חכמות.
"חוכמת ניהול הכסף מובילה להשגת מטרות החיים הכלכליות והעסקיות שלנו, כשהעסק משמש מנוע הצמיחה של המשפחה.
"המטרות מושגות באמצעות תכנון מקיף והכוונה אישית בקבלת החלטות פיננסיות למשך זמן, כי ניהול כסף חכם אינו החלטה נקודתית אלא אורח חיים שמוביל לצמיחה פיננסית מתמדת. תכנון 360 המותאם אישית להשגת מטרות כלכליות עד גיל 120, ניהול כספים שוטף ובפרישה, ניהול נכסים פיננסיים, הגשמת מטרות כלכליות משפחתיות, ניהול סיכונים פיננסיים והעברה בין-דורית - כל אלה נעשים עם התייחסות גם להשפעות עסקיות, היבטי מיסוי, מימון ועוד".