סגור

אמת טכנולוגיות, TCS ו- Dell Technologies סיימו את הקמת תשתית הבנק דיגיטלי

אייל מוסקל, מנכ״ל TCS ישראל: ״אנחנו יוצרים תשתית לאומית חדשה ומהפכנית במודלים העסקיים והפיננסיים במדינת ישראל״

״אנחנו נכנסים לעידן חדש בתחום השירותים הפיננסים, כאשר הטכנולוגיה שלנו מהווה Enabler וקטליזטור להתפתחות מואצת של הכלכלה הישראלית, פתיחה או אפילו disruption של שווקים קיימים חוץ בנקאיים ולמהפכה צרכנית חדשה״. כך אמר אייל מוסקל, מנכ"ל Tata Consulting Services (TCS) זרוע טכנולוגיות המידע של ענקית ההודית Tata Group בישראל.
בתחילת 2020, TCS נבחרה באמצעות מכרז שירותי מחשוב בנקאיים, להקים תשתית לאומית חדשה, מסוג פלטפורמה בנקאית, שתסייע לגופים מסחריים, פיננסיים ואחרים, להציע שירותים פיננסיים במודל SaaS. לאחרונה הסתיים הפרויקט וכעת נחשף מלוא הפוטנציאל העסקי הטמון בתשתית החדשה. ״אנחנו סוללים היום את כביש שש של הסקטור הפיננסי של מדינת ישראל. בחמישים השנים האחרונות מאז שנות ה- 70 לא קם בנק חדש בישראל, עד שעלה לאוויר העולם הבנק הדיגיטלי הראשון עם מערכת ליבה בנקאית מלאה.״ אמר מוסקל.
3 צפייה בגלריה
אייל מוסקל
אייל מוסקל
אייל מוסקל, מנכ"ל Tata Consulting Services (TCS) זרוע טכנולוגיות המידע של ענקית ההודית Tata Group בישראל
(אייל טואג)
המנוע הטכנולוגי מאחורי הצלחת הפרויקט
לצורך בניית התשתית הלאומית החדשה, המורכבת ממספר סביבות שונות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, TCS הייתה צריכה לבצע תכנון מוקפד בהתאם ל-Best Practices ולעמוד ברגולציה מחמירה. לדברי מוסקל ״אמת טכנולוגיות הוא האינטגרטור שבחרנו על מנת להוביל את הפרויקט, כאשר מעבר למקצועיות, שירותיות תכנון נכון ומדויק, בנינו שותפות אמיתית.
האינטגריטי של אמת טכנולוגיות והביצועים בשטח מדברים בעד עצמם. השילוב עם Dell Technologies, אותם TCS מכירה מפרויקטים אחרים בישראל ובעולם, הוכיח את עצמו ביכולת העמידה בדרישות מורכבות מאד ובתנאים הכי מאתגרים שיש״.
TCS מונה כ-450 אלף עובדים ב-46 מדינות ומשרתת יותר מ-300 מוסדות פיננסיים ברחבי העולם. בלב הפרויקט הותקנה מערכת BaNCS של TCS המסייעת למאות ארגונים ברחבי העולם לשפר את החוויה הדיגיטלית של הלקוחות הסופיים שלהם ולאמץ בקלות ובאמצעות הענן טכנולוגיות חדשניות בתחומי הבנקאות, שוק ההון והביטוח. המערכת עברה לשוק הישראלי ועל בסיסה נוספו מודולים חדשים לצד מערכות IT חזקות, שיאפשרו צריכה מדויקת וסקלבילית של שירותים, חיסכון עצום בתקורות ושיפור השירות. אנחנו שמחים לבשר שהפרויקט הסתיים לפני הזמן המשוער ועמד בהצלחה באתגרים רבים, לרבות משבר הקורונה.
3 צפייה בגלריה
דורון זוברמן
דורון זוברמן
דורון זוברמן, מנכ״ל אמת טכנולוגיות
(מריה שרף)
שותפים לשליחות הלאומית
״אמת טכנולוגיות מלווה את TCS מזה מספר שנים בתחום הבנקאות בישראל, בתחומי התשתיות (חומרה ותוכנה), ייעוץ, ארכיטקטורה, הטמעה ושירות בכל שלב בחיי המוצר״ אומר דורון זוברמן , מנכ"ל אמת טכנולוגיות. ״בפרויקט לשכת השירות הבנקאית של הבנק הדיגיטלי, אמת טכנולוגיות סיפקה מארז תשתית שלם של חומרה, תוכנה, אבטחת מידע, Database, אחסון, תקשורת וחדרי אירוח לציוד, המבוססות בעיקר על פלטפורמה של Dell Technologies מרמת השרתים, האחסון, ווירטואליזציה ומערכות גיבוי והתאוששות. מודל העבודה שלנו מבוסס חוזה ל- 5 שנים עם אופציה להארכה, דבר המצביע על רמת האמון, שנרכשה במהלך השנים עם TCS ועל כן אנו רואים עצמנו כשותפים מלאים לפרויקט בשליחות ברמה הלאומית.
הקשר עם Dell Technologies והבחירה בפלטפורמה אחודה המעניקה כתובת אחת, מול יצרן אחד ובתמיכה היקפית, מגבירה את מהירות ואיכות האינטגרציה״.
זוברמן מסכם ״גייסנו עשרות עובדים ופתחנו מקומות עבודה נוספים, דווקא בתקופה של הקורונה. לאחר שלב ההטמעה, אנחנו מתככנים להמשיך לתחזק ולגדול יד ביד עם הפעילות העסקית של לשכת השרות הבנקאית והתמיכה הטכנולוגית המתבקשת״.
3 צפייה בגלריה
ליאור פוני
ליאור פוני
ליאור פוני, מנכ״ל Dell Technologies ישראל
(אוהד רומנו)
ליאור פוני, מנכ״ל Dell Technologies ישראל מסביר, שהסינרגיה בין השותפים בפרויקט, שהם Dell Technologies, אמת טכנולוגיות ו- TCS, נשענת על שלושה מרכיבים:
״הרכיב הראשון נעוץ בהיות אמת טכנולוגיות שותף ותיק בדרגה הגבוהה ביותר שלנו, שותפות טיטניום, מזה שנים רבות המתמחה בפתרונות ללקוחות בתחום ה- IT וה- OEM. מן העבר השני, יש לנו שותפות רחבה מאד גם עם TCS בפרויקטים מגוונים וגדולים, בין היתר בישראל ובתחום הפיננסי, דבר שאפשר ל- Tata להכיר מקרוב את הפעילות שלנו.
הרכיב השני הוא מידת הסקלביליות שיש למוצרים שלנו, מכיוון שלאחר בחינה עמוקה מאד של הצרכים הנוכחיים והעתידיים של הבנק הדיגיטלי, תפרנו פתרון מקיף ודינאמי, שיפעל בהתאם לדרישות ולביקוש בפועל. מערכת שיהיה ניתן לגדול איתה, אך להקטין את העלות הראשונית. הרכיב השלישי הוא מגוון המוצרים שלנו. כשיש שותף אחד שופע בהון אנושי ובידע הטכנולוגי לצד פתרון מקיף מבית אחד, הכולל שרתים, אחסון, גיבוי, חומרה, תוכנה, תשתית תקשורת, פתרונות תוכנה מבית VMware ועוד, ניתן להתמודד טוב יותר עם האתגר הטכנולוגי והרגולטורי. אין ספק, שגם בפרויקט לאומי, של פעם ב- 70 שנה ניתן לייעל ולפשט את החוויה, לתת תמיכה, שירות מעולים ולקצר משמעותית את ה- time to market ״.
אמת טכנולוגיות היא החברה המובילה בישראל בשירותים למרכזי מיחשוב כגון שירותי דיגיטל, ארכיטקטורה, הטמעה, תמיכה וייעוץ, הפועלת בשוק הישראלי והגלובלי מ- 1984. בנוסף, חטיבת הענן שלה, חברת Cloud’em יחד עם חברת הבת- MidLink, שותפה בכירה של AWS  בישראל, מנגישות לשוק הישראלי שירות ענן היברידי מנוהל בחיבור ישיר לענן של AWS.
בין לקוחותיה ניתן למצוא מגוון רחב של חברות בכל הגדלים ומכל התעשיות בין היתר בתחום ההיי-טק (לרבות סטארט-אפים ופיתוח), הביטוח והפיננסיים, תחום התעשייה, המסחר ואף יצרניות מובילות לתחום הביטחון.