סגור
כדאי להכיר

בחזרה למקור – לעשות ריסטרט בדרך לחיים שלווים

החיים במדינת ישראל הם הכל מלבד פיקניק; הלחץ הכלכלי, בעיות בעבודה, בעיות בזוגיות, המצב הביטחוני ומזג האוויר החם שמוסיף קיסם למדורה ועוד

על פי נתונים עולה כי יותר משליש מהישראלים הולכים לטיפול נפשי אצל פסיכולוגים, וחלק גדול נוסף פונה לעזרה של קואצ'רים ומאמנים מנטליים כאלה ואחרים. המכנה המשותף לכל אלו הוא שכולם למדו באותם מוסדות החינוך, וכך יוצא כי הם מעבירים את אותם תכני הלימוד בשינויים קלים בין האחד לשני.
אסתר מיכל קציר – דמות שונה בנוף המטפלים בישראל
4 צפייה בגלריה
בחזרה למקור - אסתר מיכל קציר
בחזרה למקור - אסתר מיכל קציר
בחזרה למקור - אסתר מיכל קציר
(סאלי בן ארי)
מי שיוצאת דופן מבין אלפים בתחומה היא אסתר מיכל קציר, מייסדת בחזרה למקור מ- 2015. אמנית, מטפלת ומאמנת לאורך חיים בריא בגישה הוליסטית. מרצה, מנחה סדנאות ומדיטציות אלטרנטיבית שמושכת אליה רבים.
אסתר היא אוטודידקטית מוכשרת ביותר, לכן את כל התכנים שהיא מעבירה היא לא למדה בין כותלי מכללה רגילה, אלא במשך השנים אספה את כל הידע באופן עצמאי תוך כדי התנסות עצמית בשטח, באופן עצמאי ומול מטופלים, כך שהיא מביאה תובנות, דרכי חשיבה והנעה לפעולה שונים לגמרי.
"הדבר המרכזי והכי חשוב שאני מלמדת אנשים, היא הנקודה שמעבר לכלים שאני מעניקה להם, מי שיהיה הקאוצ׳ר והמרפא הכי טוב, לא נמצא עבורם אי שם בחוץ, אלא בתוך עצמם. כל מה שקשור בלסמוך ולבטוח בעצמנו, קצת "סירסו" לנו את זה, בין אם זו הסביבה שגדלנו בה בצעירותינו והיום בחיינו הבוגרים אנחנו ממשיכים לבקר ולהטיל ספק ביכולות שלנו. לכן, ידע בסיסי וקצת תרגולים וכל זה עובר לך, 'השמים שזרו עבורך כוכבים, כל שנותר זה להסכים'
בכל הנוגע ללימודים בין-מוסדיים של העולמות הללו, אני יודעת שכל אחד שלומד שיטה כזו או אחרת בטוח שזה הדבר, האמת הגדולה, אבל למעשה אם לוקחים קצת ימינה וקצת שמאלה כל הטכניקות די דומות, אולי עם נגיעה מסויימת שונה, עם נגיעה עצבית אחרת, השוני הוא מינורי, אבל יש הרבה יותר מכנה משותף זהה. הטכניקות שאיתם אני עובדת מבוססות על תהליך ושיטה שהוא פרי יצירה שלי.
דווקא בגלל שלא למדתי על פי איזה עיקרון ספציפי שעליו בונים את כל המתווה, הייתה לי את הזכות להבין את הדברים תוך כדי התבוננות רחבה הרבה יותר, ואת זה אני מביאה איתי למפגשים", אסתר הסבירה.
איך לא להיות עוד אבן בחומה
תהליך העבודה של אסתר ברור לגמרי, אבל באותה הנשימה היא לא מאמינה בטיפולים סגורים של קליניקה, אלא מחפשת את האפקטיביות במלוא עוצמתה. כיוון שגם ככה לוח הזמנים של כולם דחוס וזה הופך להיות יותר מורכב ומבלבל, התהליך של אסתר נעשה בימים מרוכזים שמשלבים בתוכם גם את הטיפול והלמידה ותוך כדי ישנו דגש מרכזי על המנוחה בטבע, והרי אין יותר טוב מזה לנפש ולגוף האדם.
בחזרה למקור - להחזיר את הנינוחות ואת השלווה לחיים שלנו
4 צפייה בגלריה
בחזרה למקור - מטפלת אוליסטית
בחזרה למקור - מטפלת אוליסטית
בחזרה למקור - מרפאה ומאמנת הוליסטית
(יח"צ)
בחזרה למקור זהו בית להחזרת הפרספקטיבה המאוזנת אל הלב ואל התודעה שלנו. במהלך השנים האחרונות, אסתר ליוותה עשרות ומאות אנשים בתהליכים רגשיים ופיזיים יוצאי דופן.
היא עשתה זאת בעזרת ריפוי ואימון בגישה הוליסטית, על מנת להעצים את הביטחון האישי שלהם, לפתח נוכחות ולחיות את החיים בצורה שתסב להם אושר, בלי דפוסים ומחשבות אוטומטים שעצרו אותם קודם לכן, אלא דרכים פשוטות אך מאוד אפקטיביות לשבור את המוסכמות הרעות מהעבר.
״אפשר לגרור תהליך טיפולי כמה חודשים ואפילו שנים, אני לא מתחברת לזה וגם לא מאמינה בזה. אני עובדת אך ורק עם אנשים שכבר מיצו את חווית הכאב ומוכנים להתקדם מתוך זה. חשוב לי שאנשים יבינו שהגוף והתודעה זוהי מכונה אדירה עם יכולות שאנשים לא מתארים לעצמם בכלל, ודפוסים וטריגרים אפשר לרפא הרבה יותר מהר ממה שאנשים מבינים. כל מקרה לגופו כן? אבל זו הגישה שלי.
על תפיסת העולם שלה אסתר הוסיפה: ”אני טיפוס רוחני אך פרקטי, מאמינה בלהביא מושגים יפים מעולם הרוח למציאות הגשמית. למדתי מגוון רחב של תרבויות וזרמים שונים, הוגי דעות ואחרים, חשופה למיסטיקה ורזי הקבלה כבר מגיל 15. את כל הידע והניסיון שצברתי היה בכלל מתוך סקרנות שלי להבין את העולם הזה, ותמיד ריתק אותי החיבור שבין הגוף לרגש ולתודעה. זה מה שמוביל אותי בכל יום ובכל שעה, אני חוקרת נצחית. אפשר להגיד שלא אני בחרתי בתחום הזה, אלא התחום בחר בי. בזכות טכניקות מאוד קלות לעשייה וליישום, זכיתי להיות עדה לטרנספורמציות מדהימות של אנשים, ולא אני לא מתאימה לכל אחד".
בחזרה למקור – חוות דעת של מי שהתנסו בתהליך
הפידבקים וחוות הדעת שאסתר מקבלת מכל עבר מרשימים במיוחד, בין היתר אחת המטופלות שעברה דרכה כתבה: "הגעתי למפגש עם אסתר כדי למצוא חיבור, כיוון שהייתי בתוך תקופה מבלבלת ומלאת שינויים, וחיפשתי דרך להיות קרובה לעצמי, הרגשתי שאני חייבת את הליווי כדי להשיג זאת. אסתר עזרה לי לנווט בתוך עצמי באומנות של ממש, בהדרכתה עשיתי רענון אישי משמעותי שהוביל אותי מהאין אל תוך הכן והיש, ולהיות בהודיה.
בכל סשן עימה חשתי בתחושות מדהימות של חיבור לעצמי, תוך כדי הורדה של מחסומים והתנגדויות, מולם נשמתי ממש, ופתאום דברים נפתחו בפניי התמוססו, נשטפו והשתנו. ההסכמה לשינוי הביאה איתה הרבה חופש, סליחה וריפוי, לצד מוכנות אחרת לחיים, לאתגר, למסוגלות ולמוטיבציה שלי. גם בתרגילים וגם בנוכחות של אסתר כמנחה יש התכווננות פרקטית. יש חיבור בין עבודה פנימית מעצימה ובין היישום של תובנות העבודה הזאת ביום יום".
מטופלת נוספת העידה: "הסקפטיות הקטנה נעלמה לאט לאט כשפגשתי את אסתר, שנתנה לי הצצה אל תוך העולם הרוחני. בלי התנשאות, בלי פלצנות. היו בי לא מעט חששות שהתפוגגו תוך כדי, והרגשתי בנוח עם מי שאני ואיפה שאני עומדת. ההרגשה הייתה כל כך טובה וכל כך מעניינת נפשית וזה בזכות אסתר, בן אדם מאוד מיוחד".
בחזרה למקור – קורסים והרצאות
4 צפייה בגלריה
בחזרה למקור - מטפלת ומאמנת לאורך חיים בריא
בחזרה למקור - מטפלת ומאמנת לאורך חיים בריא
בחזרה למקור - מטפלת ומאמנת לאורך חיים בריא
(miki schauder)
בימים אלו אסתר סיימה להשיק מספר קורסים דיגיטליים ובמקביל מקדמת הרצאות בכל רחבי הארץ וריטריטים. הקורסים הדיגיטלים שאסתר הפיקה מדמים את התהליכים שהיא מעבירה, רק שהפעם כל אחת ואחד יכולים לעשות זאת מהבית שלהם, עם תמיכה שלה.
אסתר מעידה שהקורס הזה מיועד לאנשים שבשלים לקחת את המושכות על החיים לידיים שלהם וכל קורס נותן מענה לצורך אחר. התמודדות עם כעסים, לחצים, חוסר אמביציה, ביטחון עצמי נמוך וכד'.
ארבעת הקורסים נותנים מענה לכל אחת מארבעת מהעולמות התחתונים, מודל הקורס מתוך עולם הצ‘אקרות ולא נדרש ידע בדבר, השפה פשוטה בגובה העיניים וברורה. הקורסים ממוקדים קצרים ומדויקים, ועל כולם היא פירטה:
קורס אחד לצ'אקרה הראשונה – השורש- "כל מה שקשור לפחד הישרדותי, כעסים ויחסי משפחה, האתגר והשיעור של הצ׳אקרה הזו היא פחד. הקורס הזה מלמד אותנו לעבוד עם כעס, מאזן חרדה ועוזר בריפוי היחסים שלנו עם המשפחה שלנו. תומכת באינסטינק של ההישרדות בכל מה שנוגע לבית ולכסף, את הקורס הזה מסיימים עם ביטחון, עוצמה ונחת".
קורס שני הצ'אקרה השנייה - מיניות, יצירתיות ותשוקה לחיים- "כל מה שקשור בתשוקה לחיים ומוטיבציה, האתגר והשיעור של הצ׳אקרה הזו היא בושה. אנשים שאין להם חשק לקום מהמיטה בבקרים, עם תקיעויות רגשיות. הקורס הזה ינקה משקעים רגשיים ויכניס לנו כיף, תשוקה ואנרגיה לחיים".
קורס שלישי הצ'אקרה השלישית - משכן האגו והנוכחות- "כל מה שקשור לביטחון עצמי נמוך, האתגר והשיעור של הצ׳אקרה הזו היא אשמה. ישנו משפט חכם שאומר כי האדם לא מפחד ממה שהוא לא יכול, אלא ממה שהוא כן, ולכן לא פעם אנשים חוששים לבוא לידי ביטוי במרחב, בין אם מדובר במקום העבודה שלהם או בבית. בסיום הקורס הזה אנשים מחוברים לאש הפנימית שלהם ומביאים את עצמם לביטוי במרחב בלי להתנצל".
הקורס הרביעי צ'אקרה רביעית – הלב- "היא הגשר לעולמות העליונים, והיא האחרונה בסדרת קורסי האון ליין. לא משנה כמה החיים קשים או מאתגרים, כל אחד מאיתנו נמצא כאן בתפקיד, והחיים הם רק "מגרש משחקים" ולכן צריך לדעת לקבל זאת, ולדעת כיצד לנוע ולהתמודד בתוך הסיטואציה הזו.
הצ׳אקרה הזו מאותגרת מרגשות של טינה, צער וקינאה. כשהיא מאזנת את הלב בטוב, וגם את המערכת החיסונית מכיוון שזו אחראית באמת על מערכת החיסון, לא סתם אומרים שלשמוח זה בריא. את הקורס הזה נסיים עם לב קליל יותר, שקט יותר, אוהב יותר.
עבורי השיר כל העולם כולו גשר צר מאוד נכתב עבורו, וברור שאנחנו מדינה עם לב ענק, אבל הלב גם מאוד כואב, עם הרבה זיכרונות של צער. זה לא דבר רע זה פשוט שאלה של מידה וכמה הצער הזה מחזיק אותנו במקום, איפה שיש מים בתנועה יש חיים, איפה שהמים עומדים תתחיל להיות יצירה.
אז מה עושים כדי שלא תהיה ביצה? לומדים לשחרר, מנקים מאזנים מתחזקים. לומדים להסתכל קדימה ולומדים להעריך את האפשרויות שיש לחיים האלו להציע לנו. הדרך חכמה מן ההולכים בה, זה משפט שהולך איתי חזק״.
אסתר מיכל קציר – יצירת קשר
4 צפייה בגלריה
בחזרה למקור - לוגו
בחזרה למקור - לוגו
השמים שזרו עבורך כוכבים, כל שנותר זה להסכים
(יח"צ)
ישנה אחריות של 100% על הקורסים לשבוע הראשון לרכישה, כך שאם נתתם לעצמכם הזדמנות אך לא התחברתם, אתם תקבלו החזר כספי מלא. בכל הקורסים אסתר מכוונת ומנגישה את הידע והתרגילים שלה בצורה כזו שתתאים גם לכאלו שלא מכירים את התחום, וגם למי שמגיעים עם ידע קודם, כאשר התהליך מותאם לגילאי 18 ומעלה.
לפרטים נוספים אודות הקורסים השונים שאסתר מעבירה, כמו גם הרצאות וכד‘.
052-5543759
לשליחת הודעה ישירה לוואטסאפ
לתפריט המלא עם בחזרה למקור
לערוץ היוטיוב של בחזרה למקור, בכל שבוע אסתר מעלה תכנים ברוח ההתפתחות האישית, יהדות אלטרנטיבית וקבלה, מדיטציות ועוד.
הירשמו לערוץ ותלחצו על הפעמון כדי להתעדכן כשמשהו חדש עולה לאוויר.