סגור
רפי סער: "כפר סבא רואה בהתחדשות העירונית ערך עליון"
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
עוד בזירת הנדל"ן

אילת על הכוונת של תושבי החוץ: "דרישה עצומה לפרויקטים למגורים בעיר ובפריפריה"

האנטישמיות ממשיכה להרים ראש, ובקהילות היהודיות בארה"ב ובאירופה מחשבים מסלול מחדש. מרצ'לו אינצ'ליני, מנכ"ל פרנצ'י נדל"ן: "בשלוחות שלנו מתקבלות מבול של פניות. היעד הוא להגיע לארץ בהקדם האפשרי"

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן
דקירתו של שליח חב"ד בעיר בוסטון בראשית החודש, סיפקה עוד עדות מוחשית לאנטישמיות הגוברת בארה"ב - ובאה לידי ביטוי בשורה של אירועי אלימות כלפי יהודים ובהסתה מאסיבית ברשתות החברתיות.
גם בבריטניה לא שקט. מבצע "שומר החומות" סיפק טריגר לגל חדש ועכור של אנטישמיות כלפי יהודי הממלכה. בשבועות האחרונים דווח בבריטניה על עלייה של מאות אחוזים במספר האירועים האנטישמיים, ובהם תקיפות פיזיות, הפגנות והשחתת רכוש.
קראו עוד בזירת הנדל"ן:
האירועים הללו מתכתבים היטב עם הדו"ח הקודר שפרסם משרד התפוצות בראשית השנה ולפיו 2021 תעמוד בסימן עלייה חדה בממדי האנטישמיות. כשזהו מצב העניינים, אין זה מפתיע כי במשרד העלייה והקליטה מדווחים על גידול בפניות של יהודים לקונסוליות הישראליות ברחבי העולם, כשהצפי הוא להגעת עשרות אלפי עולים חדשים במהלך החודשים הקרובים.
2 צפייה בגלריה
מרצ'לו אינצ'ליני. מספר תושבי החוץ והעולים החדשים שהגיעו עד כה השנה לישראל הם רק הפרומו
מרצ'לו אינצ'ליני. מספר תושבי החוץ והעולים החדשים שהגיעו עד כה השנה לישראל הם רק הפרומו
מרצ'לו אינצ'ליני. מספר תושבי החוץ והעולים החדשים שהגיעו עד כה השנה לישראל הם רק הפרומו
(באדיבות פרנצ'י נדל"ן)
פרק חדש
"האנטישמיות המשתוללת הפכה את המציאות היומיומית של היהודים בצפון אמריקה ואירופה לעגומה ומטרידה. זוהי מגמה שרק הולכת ומתעצמת וגורמת ליהודים לחשב מסלול מחדש", מספר מרצ'לו אינצ'ליני, המנכ"ל והבעלים של חברת פרנצ'י נדל"ן (Franchi Real Estate) המתמחה בשיווק פרויקטים למגורים, בתים ודירות יד שנייה לתושבי חוץ ועולים חדשים – הנמצא בקשר שוטף עם הקהילות היהודיות מעבר לים.
"אני שומע מהם על הפחדים והחששות, ועל הרצון להשאיר את התקופה הקשה מאחור, כשישראל נתפשת כמדינה בטוחה, שמספקת אפשרות להתחיל פרק חדש. בשלוחות שלנו בתל אביב, איטליה, צרפת, בלגיה, בריטניה, ארה"ב וקנדה מתקבלות מבול של פניות. היעד הוא ברור: להגיע לארץ ובהקדם האפשרי".
לא במקרה מדבר אינצ'ליני על ישראל כמקום בטוח. גם בהיבט של התמודדות עם התפרצות הקורונה, נחשבת ארץ הקודש כמי שמצליחה לצמצם את ממדי המגפה. "בזמן שפה מבצע החיסונים התנהל באופן מהיר ואפקטיבי, והחיים שבו לשגרה, ברבות ממדינות אירופה תמונת המצב שונה בתכלית. התחלואה שם נמשכת בהיקפים גדולים וחיסון האוכלוסייה מתנהל בעצלתיים. העניין הזה רק מחזק את ההחלטה להגיע לישראל".
עוד זרז נוגע לעליית מחירי הדיור, כמו גם להחלטה על הורדת מס הרכישה על ידי שר האוצר היוצא ישראל כ"ץ. "אנשים לא חיים בבועה", אומר אינצ'ליני. "הם עדים להתייקרויות ושומעים את התחזיות לפיהם המחירים רק יאמירו. ברור להם שאם יתמהמהו, הדירות יעלו הרבה יותר".
מצב העניינים הרגיש, מעדכן אינצ'ליני, הביא גם את תושבי החוץ והעולים להיפתח לאזורים חדשים: "אם בעבר הדרישות היו למגורים בתל אביב רבתי בלבד, היום היריעה רחבה הרבה יותר. וכך, לצד ערים כמו תל אביב, רמת גן, גבעתיים, רעננה והרצליה, גם המעגלים שמחוץ לגוש דן והפריפריה נמצאים חזק על המפה וזוכים לביקושים. עם ההשקעה האדירה של המדינה בתשתיות התחבורה - סלילת כבישים, מיזמי ענק כמו המטרו והרכבת הקלה והתרחבות רכבת ישראל - המרחקים הולכים ומתקצרים".
אחת הערים שזוכה לביקוש גבוה היא אילת, שנהנית מתדמית של עיר נופש בינלאומית, וידעה להשאיר את טלטלת הקורונה מאחור. "עבור תושבי החוץ והעולים החדשים שמגיעים על פי רוב מארצות קרות, השילוב בין ים, שמש ואטרקציות מייצר משוואה מנצחת. יש דרישה אדירה לפרויקטים למגורים בעיר", מדגיש אינצ'ליני.
2 צפייה בגלריה
אילת. השילוב בין ים, שמש ואטרקציות מייצר משוואה מנצחת
אילת. השילוב בין ים, שמש ואטרקציות מייצר משוואה מנצחת
אילת. השילוב בין ים, שמש ואטרקציות מייצר משוואה מנצחת
(Pixbay)
כתובת מועדפת
גלי העלייה האחרונים מציגים גם שינוי בפרופיל המגיעים לישראל, ואם בעבר נתנו את הטון משפחות קטנות, זוגות או בודדים, כעת סדרי הגודל שונים לחלוטין. "אנחנו מדברים על משפחות שלמות – שלושה דורות יחד – קהילות של ממש", מרחיב אינצ'ליני. "זו גם הסיבה שהרצון של כולם לגור בסמיכות זה לזה – אם בפרויקטים של בנייה חדשה ואם בפרויקטים של התחדשות עירונית – על זה הם לא מוכנים להתפשר. באופן הזה גם תהליך הקליטה הופך לנוח יותר עבורם. הבקשות שאני מקבל הן מגוונות - מדירות קטנות במחיר של כמיליון שקלים, ועד דירות גן ופנטהאוזים ב-12 מיליון שקלים ואף למעלה מכך".
בזכות קשריו העמוקים והיכרותו עם הצרכים והרצונות של העולים החדשים ותושבי החוץ, ממצב עצמו אינצ'ליני ככתובת מועדפת עבור יזמים וקבלנים המבקשים לקדם פרויקטים. "הניסיון שצברנו מאפשר לנו להתאים לכל משפחה את הנכס האידיאלי. אנחנו מלווים את הלקוחות והיזמים בכל שלב ושלב - מסיורים וירטואליים בפרויקטים פוטנציאליים ואיתור הנכס, דרך טיפול בביורוקרטיה הנדרשת וחתימה על העסקה, ועד קבלת המפתחות והכניסה לדירות", הוא מסכם. "בסופו של דבר כולנו רואים לאן נושבת הרוח. מספר תושבי החוץ והעולים החדשים שהגיעו עד כה השנה לישראל הם רק הפרומו, המסה הגדולה תנחת כאן כשהשמיים יפתחו באופן סדיר".
עוד בזירת הנדל"ן
המומלצות שלנו
מומלצות וידאו