סגור
שורת הרווח דף כתבה חדש

התפקיד האמיתי של היזם בפרויקטים של התחדשות עירונית

בעלי דירות רבים בפרויקטים של התחדשות עירונית מרגישים אבודים אחרי חתימת ההסכם עם היזם. רון שחר על שלבי התהליך ועל הסיוע הנדרש מהיזםהמשא ומתן לחתימה על הסכם מול יזם בפרויקט של התחדשות עירונית עשוי להיות ממושך ואפילו אינטנסיבי לעיתים. אבל מרגע חתימת ההסכם, בעלי דירות רבים מרגישים מעין ואקום, לא מבינים מספיק מהם השלבים המצפים להם ולא מקבלים מענה מספק מהיזמים.
רון שחר, סמנכ"ל ייזום בחברת בית וגג המקדמת פרויקטים של התחדשות עירונית למגורים, מתאר מהם השלבים המצפים לדיירים אחרי חתימת ההסכם, ומהו תפקידו של היזם בכל אחד מהם. בשלב הראשון, מסביר שחר, אחרי קבלת ההיתר, על בעלי הדירות לפנות את דירותיהם ולעבור לדירות חדשות. מדובר בשלב המלחיץ והמורכב ביותר עבור הדיירים, בעיקר אם הם קשישים או בעלי מוגבלויות, ועל אחת כמה וכמה אם חיו עשרות שנים באותה הדירה.
חלק משמעותי בתפקידו של היזם בשלב זה, מסביר שחר, הוא לסייע ככל האפשר במעבר הדירה, בעיקר לאוכלוסיות הנזקקות לכך ביותר, החל ממציאת דירה חדשה, דרך העברת החשבונות ועד לאריזה, להובלה ולפריקה בדירה החלופית.
שחר ממשיך לתאר את תפקיד היזם גם בשלבים הבאים של קביעת השינויים הפנימיים בתכנון של כל דירה ושל מסירת המפתח, מסביר כיצד היזם יכול וצריך לשמור על האינטרסים של הדייר ולהבטיח כי ביום המסירה הכל יעמוד בדיוק בהתאם לבקשתו.