ישראל מתחברת לכלכלה
 

נדל"ן

מילון כלכליסט
משה אשר מנהל רשות המסים
משה אשר מנהל רשות המסים 
צילום: אלכס קולמויסקי
מניות קשורות לכתבה
  חדשות נדל"ן מדי
  יום ישירות למייל שלך
   

   מאשר קבלת תוכן שיווקי

  דיוור נוסף
   

  רשות המסים: מדרגות מס חדשות לדירות יוקרה

  מנהל רשות המסים, משה אשר, הודיע בדיון בוועדת הכספים על שורת צעדים בתחום מיסוי הנדל"ן

  תומר אביטל

  01.05.13, 10:05

  תקרה לפטור ממס שבח לדירת מגורים יחידה כדי למנוע הטבה בעת מכירת דירת יוקרה ומדרגה נוספת במס רכישה לדירות יוקרה - אלו חלק מצעדי המיסוי העתידיים שהוצגו הבוקר בוועדת הכספים. מנהל רשות המסים משה אשר סקר בנוסף שני צעדים מעוררי עניין שבכוונתו לגבש: ביטול הפטור ממס שבח על מכירה של דירת מגורים יחידה למשקיעי חוץ, לצד הוספת מדרגת מס רכישה לאותם משקיעים.  משה אשר
  משה אשר צילום: אלכס קולמויסקי

    

  חשיפת הצעדים נעשתה במסגרת דיון בוועדת הכספים שאישרה הבוקר (ד') הארכת הוראת שעה במיסוי מקרקעין, שתקל על זוגות צעירים בפרט ורוכשי דירה יחידה בכלל. לפי ההצעה זוג שירכוש דירה עד שווי של 1.47 מיליון שקל יהיה פטור לחלוטין ממס רכישה עד סוף 2014.

   

   

  מעבר לכך אנשי האוצר ורשות המסים הודיעו לוועדה כי במקביל לחוק ההסדרים תוגש לוועדה תוכנית מקיפה לפתרון מצוקת הדיור שתכלול טיפול בדירות יוקרה, ברוכשי דירות להשקעה, בתושבי חו"ל המחזיקים בדירות בישראל ועוד.

   

  אשר הסביר את מטרת הוראת השעה והכריז "לנגד עינינו אנחנו רואים את הצורך לסייע לזוגות צעירים ברכישת דירה יחידה". אשר עדכן שסך הכל ההערכה היא שבעקבות המהלך, יגדלו הכנסות השנה ב- 300 מיליון שקל לשנה.

   

  סגן ראש אגף התקציבים באוצר בתחום הדיור ראובן קוגן אגף תקציבים הוסיף כי "מתגבשת תוכנית מקיפה להתמודדות עם משבר הדיור; מחד, להקל על רוכשי דירה יחידה והקשחת התנאים על המשקיעים. התוכנית של הדיור, תהיה כפי הנראה, נפרדת מהתוכנית הפיסקאלית הגדולה שבחוק ההסדרים, אם כי מרכיבים מיסויים מסוימים, יתכן ויכללו בחוק ההסדרים. אחת הדרכים להתמודד עם מצוקת הדיור היא דרך המיסוי. אנחנו ממשיכים במדיניות המיסים הנוכחית של מס רכישה מוגדל על דירה שאינה דירה יחידה נובע מהרצון לחסום את המשקיעים".

   

   

   

  פרסום ראשון: 01.05.13, 10:18

   

  0 תגובות ל ”רשות המסים: מדרגות מס חדשות לדירות יוקרה“

  (0 תגובות)
  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות