• תפריט
נדל"ן

ג'קי מוקמל: "אם תקנו היום בניין משרדים, זו תהיה מצבה של כסף"

יו"ר ומנכ"ל מאן נכסים אמר בוועידת נדל"ן כי "בפועל, כל שוק המשרדים עומד כיום למכירה. אין יזם שתבוא אליו עם כסף מזומן לקנות והוא יסרב לך. ראו הוזהרתם"

שי פאוזנר 16:1821.02.12

"אם תקנו היום בניין משרדים, זו תהיה מצבה של כסף" - כך אמר היום (ג') יו"ר ומנכ"ל חברת שיווק הנדל"ן המניב מאן נכסים, ג'קי מוקמל, בפאנל שהתקיים בוועידת הנדל"ן המסחרי השנתית 2012 שיזמה חברת מידע כנסים ואתר WinWin. לדברי מוקמל, "בפועל, כל שוק המשרדים עומד כיום למכירה. אין

יזם שתבוא אליו עם כסף מזומן לקנות והוא יסרב לך. ראו הוזהרתם. אם תקנו היום בנייני משרדים, זו תהיה מצבה של כסף. אני לא רואה גורמים שמשתמשים במגדלים האלה. בניין אלקטרה שווק שלוש שנים ועדיין לא סיימו את השיווק שלו. המספרים שאני שומע לעיתון זה נהדר, לסטטיסטיקה זה מצויין, אבל אם תבדקו אותם, תגלו את האמת לאמיתה. נדל"ן זה לא משחק לקטנים".

יו"ר לשכת השמאים לשעבר, ארז כהן, אמר בכנס כי הוא מעריך שאנו מצויים במצב של עודף היצע משמעותי, ואופן ניצולו יהיה מושפע ממצב השוק שאיש אינו יכול לחזות אותו.  

 

  אליאס טנוס, מנכ"ל קבוצת הבנייה הוותיקה בסט, סבור כי יש עדיין מקום לבניית מרכזי מסחר, אך תלוי באיזה מקומות. "יש מקומות שרואים בהם רוויה במרכזי מסחר ויש מקומות שעדיין חסרים בהם מרכזי מסחר", אמר.

 

 

13תגובות
בטל שלח
 • משרדים היתי בכנס שאפו שאפו במסחרי צריך להגיד את האמת למרות. הביקורת. ואני איש שטח רואה ומרגיש חזק ואמץ
  מוטי, (24.02.12)
 • כנסו!! אדון ג'קי מוקמל הנכבד, מפעם לפעם אתה יוצא בכותרות וסיסמאות שכל מטרתם היא אך ורק לנסות למצב את מעמדך כמעין גורו של ענף הנדל"ן המסחרי בארץ ובכך בעקיפין לקדם ולפרסם את משרדך מה גם שאתה יורק לבאר שממנה אתה שותה וגורם נזק בעיקר פסיכולוגי לשוק ולכל הענף,מה שבטוח בינתיים שהבועה אם קיימת היא בתחום המגורים שעלה בצורה דרסטית ולא בתחום הנדל"ן המסחרי שכמעט ולא חלו בו שינויים משמעותיים ב-10 שנים האחרונות (כך לשם השוואה את המחירים בסיטי של ת"א למטר רבוע שנמוכים משמעותית ממרכזי ערים אחרות בעולם) ומסתבר שלמרות הכל התפוסה בכל אזורי הביקוש היא גבוהה ביותר ובנייני המשרדים מתמלאים.
  אחד שיודע, (23.02.12)
 • משרדים, גקי מוקמל תגובה ל7:: זה לא מה שיגיד מוקמל אם יקבל בנין משרדים לשיווק,, כל החנופה ההתרפסות בפני היזם והאופטימיות היתה אז שגורה בפיויו. האם אפשר להבין שהצטמצמו הלקוחות שפונים למ.א.ן להיעזר בשירותיהם ודבר שמותיר למוקמל הרבה זמן פנוי להיות פרשן.
  בני, (22.02.12)
 • צריך ארנונה היסטרית על משרדים בדירות מגורים יש עודף משרדים ומחסור בדירות
  ויש המון עסקים קטנים שהסבו דירות
  אז אם הם יעברו לבניין משרדים
  יהיו יותר דירות
  אני לא מבין למה לעיריות עדיף משרדים קטנים במקום תושבים?
  בר, (22.02.12)
לכל התגובות