ישראל מתחברת לכלכלה
 

נדל"ן

מילון כלכליסט
שדה דב
שדה דב 
צילום: גלעד קוולרציק
מניות קשורות לכתבה
  חדשות נדל"ן מדי
  יום ישירות למייל שלך
   

   מאשר קבלת תוכן שיווקי

  דיוור נוסף
   

  הממשלה אישרה את קידום פינוי שדה דב

  כעת צריכים משרדי הממשלה השונים לבחון את מימון הפינוי וכן אתרים חלופיים שיוכלו לשמש כשדה תעופה אזרחי וצבאי

  דותן לוי

  05.02.12, 16:25

  פעילות שדה התעופה שדה דב שבתל אביב נמצאת על זמן שאול, זאת אם מסתמכים על ישיבת הממשלה מהיום. בישיבה אישרו שרי הממשלה את התוכנית שהעלה נתניהו למינוי צוות היגוי אשר יפעל לקידום פינוי השדה.  על הקרקע שתתפנה מבקשת הממשלה, יחד עם עיריית תל אביב, לפתח את עתודת הקרקע בצפון העיר כחלק מתוכנית הממשלה להגדלת היצע הדירות.

   

  בין השאר מתכננת המדינה להקים אלפי יחידות דיור בשטח המפונה, מלונות, שטחים מסחריים ופארק חופי רחב ידיים. בעבר העריכו אנשי מקצוע כי פינוי המתחם יתאפשר רק סביב שנת 2017, אך נתניהו מקווה שהפינוי יסתיים עד תחילת ינואר 2013.

   

  בראש הצוות יעמוד מנכ"ל משרד רה"מ הראל לוקר, וצפויים להשתתף בו גם מנכ"לי משרדי הביטחון, התחבורה, האנרגיה, הממונה על התקציבים באוצר ומהנדס עיריית תל אביב.

   

  על הצוות יוטל לגבש תוכנית אופרטיבית אשר תספק מענה גם למקורות המימון לפינוי שדה דב. כמו כן, יאתר הצוות אתרים חלופיים אליהם תועבר הפעילות האזרחית המבוצעת בשדה ומיד לאחר מכן, יפונה גם הבסיס והפעילות הצבאית בשדה.

   

  משרד התחבורה יתבקש להגיש בתוך 60 יום חלופות להעתקת הטיסות האזרחיות. משרד הביטחון יטפל במקביל בהעתקת הפעילויות הצבאיות.

   

  "אותם הקולות שדורשים את פינוי השדה נשמעו גם לפני 30 שנה"

   

  אם יתממש פינוי השדה, הדבר יאפשר את בנייתם של אלפי יחידות דיור לא רק על שטח השדה, אלא גם על הקרקעות הסמוכות אליו. לדברי עו"ד מירי דונין,

  שמייצגת בעלי קרקעות פרטיים המחזיקים במאות דונמים באזור זה, שדה התעופה מטיל צל כבד על האזור כולו. "הקרקע הסמוכה לשדה התעופה היא עתודת הקרקע האחרונה בתל אביב, יש הרבה מאוד בעלויות פרטיות בשטחים שצמודים אליו, אבל לא נותנים להם לבנות בגלל הרעש, בין היתר בגלל טיעונים מוזרים שלפיהם אורות הבתים יסנוורו את המטוסים בעת הנחיתה", מסבירה דונין.

   

  דונין פסימית לגבי מינוי הצוות החדש. "אם תוציא פרוטוקולים מלפני 30 שנה, תראה שגם אז נשמעו אותם הקולות. מי ששולט בשדה זה משרד הביטחון, וזה גוף מאד כוחני שעד כה לא הוביל לפתרון", היא אומרת.

   

   

   

  פרסום ראשון: 05.02.12, 16:25

   

  תגובה אחת ל ”הממשלה אישרה את קידום פינוי שדה דב “

  (תגובה אחת)
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי חינוך פיננסי פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות