• תפריט
נדל"ן

בדרך למעלה - דימונה: חכמי ישראל (תשלוז)

בשכונה, שמושכת אליה זוגות צעירים, התפתח שוק משקיעים בשל עלייה במחירי השכירויות

דותן לוי 08:4522.09.11

שכונת חכמי ישראל היא השכונה האחרונה שנבנתה בעיר דימונה בבנייה רוויה. השכונה הוקמה בשנות התשעים כחלק ממהלכי החירום שנקטה המדינה לקליטת העולים מברית המועצות לשעבר, ועיקר הבנייה בה בוצעה באמצעות חברת תשלוז של יצחק תשובה. כך, היא עדיין מוכרת על ידי תושבי העיר כשכונת תשלוז. השכונה גובלת ברחוב הרב אלנקווה מצפון, בשטחים פתוחים ובכפר הסטודנטים של עמותת איילים ממזרח, ברחובות הרב חיים פינטו ומשה דיין ממערב וברחוב הפסגה מדרום.

בשכונת תשלוז מתגוררים כ־2,000 תושבים, והיא מתאפיינת בבניינים בבנייה מהירה בני שלוש קומות, הכוללים דירות גן בקומה הראשונה וכן עשרה בניינים בני שמונה קומות. בעיר נחשבת תשלוז כשכונה איכותית שמחירי הדירות בה הם מהגבוהים בבנייה הרוויה, אך עדיין זולים משמעותית ממחירי הבתים צמודי הקרקע. מחיר דירת 3 חדרים נאמד בכ־400 אלף שקל, ושכר דירה ממוצע של דירת 3 חדרים נע סביב 2,500 שקל לחודש. לדברי ליאור בלול, זכיין רי/מקס דימונה, השכונה היא האלטרנטיבה הטובה ביותר למגורים בעיר עבור זוגות צעירים, שכן המחירים עדיין מאפשרים להם לרכוש דירות 3–4 חדרים בתנאי מגורים שנחשבים לראויים. האופציה הבאה, שאינה כוללת דירות של צמודי קרקע, היא בדירות שיכון שנבנו בשנות השבעים.

 

מנתונים שנמסרו ל"כלכליסט" משירות "בעל הבית", מיזם משותף למחירון הדירות של WinWin וקבוצת גיאוקרטוגרפיה, עולה כי השכונה מורכבת מרוב מכריע (93%) של זוגות נשואים, רק 9% מתושבי השכונה הם בני 55 ומעלה, 30% מהתושבים הם בני 35–54 ו־27% נוספים בני 18–34. 67% מבתי האב בשכונה הם של משפחות עם ילדים. בתשלוז מתגוררים עולים ותושבים ותיקים, לצד זוגות שהגיעו לשכונה מבאר שבע כדי לזכות בין היתר בהקלות מס, וכן תושבי דימונה לשעבר שחזרו לעיר ממרכז הארץ. בניגוד לשכונות שמורכבות מבנייני שיכון ישנים והפכו בשנים האחרונות לחביבות על משקיעי הנדל"ן, עד לאחרונה נמנעו המשקיעים מלבצע רכישות בשכונת תשלוז בשל מחירי הדירות הגבוהים אשר הניבו להם תשואות נמוכות, אך לאחרונה, בעקבות עלייה במחירי השכירות התפתח בשכונה גם שוק של משקיעים.

 

 

בצד השירותים, מציעה השכונה במרכזה פארק, בית ספר יסודי, גני ילדים ומרכז מסחרי קטן. בתוך כך, לאור תוכניות הבנייה העתידיות המתוכננות בעיר, נראה כי צפויות לקום לה אלטרנטיבות טובות יותר. בשבוע האחרון אושרו לבנייה מיידית 555 יחידות דיור בבנייה רוויה, ובעיר נבנות בימים אלה כ־600 יחידות דיור נוספות.

 

12תגובות
בטל שלח
 • המחירים בדימונה סבירים אבל צריכים עבודה בכור האטומי המחירים בדימונה סבירים והשאלה היא האם יש עבודה בכור האטומי ווהאם הם קולטים עובדים חדשים.
  שוקי מרלה, (28.09.11)
 • אם אני הייתי רוצה למכור דירה במקום כזה, גם אני הייתי ממציא בועה.. היום זה ספורט לאומי: מי שנתקע עם דירות שאינו מצליח למכור, משגר הודעה יחצנית על עליה מטאורית במחירי דירות באיזור שכוח אל, שהפך להיות יוקרתי ונמצא בגל של פיתוח מדהים, עם אוכלוסיה ייחודית, ודמי שכירות גבוהים מהמקובל, עם תשואה נהדרת, ופוטנציאל ממשי לפינוי בינוי.

  והפראיירים... הם בולעים בצימאון כל מילה..

  אגב, למי שמאמין ליחצנים האלה, שימו לב: יש לי אוטו למכירה, מסוג סוסיתא, יד ראשונה מרופא.. איכילוב-חזרה, ולפעמים בילינסון, וגם זה רק במקרי חירום.
  מחיר מציאה: 120000 ש"ח. כדאי שתפנו בהקדם כי הביקוש עצום. וסליחה מכל הפונים שלא הספקתי לחזור אליהם עד עכשיו, פשוט המרכזיה נפלה..
  אורטל קומבט, (25.09.11)
 • אחד עם נסיון בחיים פריירים שהולכים לתקע! ועוד איפה? בדימונה ובבאר שבע חחחח
  מה שקורה שכל אחד קונה דירה להשקעה נניח ב- 280 אלף עכשיו הוא מוכר אחרי חצי שנה ב-350 ואזההוא מכר ב- 430 וככה זה מתגלגל עד שמישהו יפול בהימור וימהר למכור בהפסד של 50 אלף והבא אחריו גם ימהר למכור ב- 50 אלף פחות וככה השוק ידרדר ..או שהרוכש פשוט לא יעמוד בתשלומים והכונס ימכור את זה בשווי של 280 שזה 60 אחוז מימון פלוס הוצאות שניתן לאותו רוכש וככה כל השוק יקרוס.
  ממליץ לכולם למכור בקצת פחות העיקר להעיף את הסחורה כל עוד המחיר יקר וגבוה
  מנוסה בנדלן, (24.09.11)
 • גם בחינם אני לא מוכן לגור שם !! מי הפראייר ???? לא מבין את זה !? מדובר על עיר בסוף העולם ! מי קונה שם דירות לעזזל !?
  ולמה המחירים שם עולים בכלל !?
  ומי קבע שדימונה בדרך למעלה !?
  איזה שטויות!!!!!!!
  YAYA, (24.09.11)
לכל התגובות