ישראל מתחברת לכלכלה
 

נדל"ן

מילון כלכליסט
אלי ישי
אלי ישי 
צילום: עטא עוויסאת
מניות קשורות לכתבה
  חדשות נדל"ן מדי
  יום ישירות למייל שלך
   

   מאשר קבלת תוכן שיווקי

  דיוור נוסף
   

  בית שמש מתרחבת: אלי ישי חתם על צו לסיפוח 3,000 דונם של שטחי תעשייה

  בית שמש היא העיר בעלת שיעור הצמיחה הגבוה בארץ. אלי ישי: "נשמת אפה הכלכלית של כל עיר היא שטחי התעשייה והתעסוקה, לכן הסיפוח מתבקש"

  דותן לוי

  11.04.11, 15:15

  שר הפנים אלי ישי חתם על צו הרחבת גבולות לעיר בית שמש, שיספח אליה שלושה אזורי תעשיה פעילים בהיקף של 3,000 דונם. מדובר על אזורים הממוקמים בסמיכות לעיר, מצומת שמשון בואכה בית שמש, א.ת. הר טוב א', הר טוב ב' ואזור התעשייה נוחם.  בית שמש היא העיר בעלת שיעור הצמיחה הגבוה

  בארץ, וב-15 השנים האחרונות הכפילה את עצמה ארבע פעמים. שטח השיפוט של בית-שמש עד שנת 1992, השתרע על 12.5 אלף דונם, אז התווספו לה עוד 38 אלף דונם משטחי החקלאות של המועצה האזורית מטה יהודה. במקביל, מספר התושבים גדל בהתאם וכיום מספר התושבים בבית שמש חצה את 90 אלף התושבים, כשבעוד עשור העיר עתידה להכפיל את עצמה שוב, ויתגוררו בה יותר מ-200 אלף תושבים.

   

  לאחרונה נודע, כי בין רשימת הקרקעות שיקדמו הוועדות המחוזיות המיוחדות שפועלות בהמשך ליוזמת ראש הממשלה נכללות גם 25 אלף יחידות דיור. ישי העריך כי ניתן יהיה לבנות את הדירות הללו בתוך תקופה של שנה עד שנתיים במקום במשך 5-7 שנים.

   

  לדברי ישי, "בית שמש הינה עיר מתפתחת ועומדת להיות בין הערים הגדולות בארץ, נשמת אפה הכלכלית של כל עיר היא שטחי התעשייה והתעסוקה, לבית שמש יש כבר כיום מצוקה חמורה בתחום ובוודאי על רקע הבנייה המסיבית של השכונות החדשות ברמת בית שמש". ישי הוסיף, כי "בחנתי לעומק את המלצות הוועדה, לא אימצתי אותן כלאחר יד, ישבתי גם עם אנשי מטה יהודה, והגעתי למסקנה כי סיפוח אזורי התעשייה לבית שמש הינו צעד הכרחי ומתבקש ביותר".

   

   

   

  פרסום ראשון: 11.04.11, 15:15

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות