• תפריט
נדל"ן

בית שמש מתרחבת: אלי ישי חתם על צו לסיפוח 3,000 דונם של שטחי תעשייה

בית שמש היא העיר בעלת שיעור הצמיחה הגבוה בארץ. אלי ישי: "נשמת אפה הכלכלית של כל עיר היא שטחי התעשייה והתעסוקה, לכן הסיפוח מתבקש"

דותן לוי 15:1511.04.11

שר הפנים אלי ישי חתם על צו הרחבת גבולות לעיר בית שמש, שיספח אליה שלושה אזורי תעשיה פעילים בהיקף של 3,000 דונם. מדובר על אזורים הממוקמים בסמיכות לעיר, מצומת שמשון בואכה בית שמש, א.ת. הר טוב א', הר טוב ב' ואזור התעשייה נוחם.

בית שמש היא העיר בעלת שיעור הצמיחה הגבוה בארץ, וב-15 השנים האחרונות הכפילה את עצמה ארבע פעמים. שטח השיפוט של בית-שמש עד שנת 1992, השתרע

על 12.5 אלף דונם, אז התווספו לה עוד 38 אלף דונם משטחי החקלאות של המועצה האזורית מטה יהודה. במקביל, מספר התושבים גדל בהתאם וכיום מספר התושבים בבית שמש חצה את 90 אלף התושבים, כשבעוד עשור העיר עתידה להכפיל את עצמה שוב, ויתגוררו בה יותר מ-200 אלף תושבים.

 

לאחרונה נודע, כי בין רשימת הקרקעות שיקדמו הוועדות המחוזיות המיוחדות שפועלות בהמשך ליוזמת ראש הממשלה נכללות גם 25 אלף יחידות דיור. ישי העריך כי ניתן יהיה לבנות את הדירות הללו בתוך תקופה של שנה עד שנתיים במקום במשך 5-7 שנים.

 

לדברי ישי, "בית שמש הינה עיר מתפתחת ועומדת להיות בין הערים הגדולות בארץ, נשמת אפה הכלכלית של כל עיר היא שטחי התעשייה והתעסוקה, לבית שמש יש כבר כיום מצוקה חמורה בתחום ובוודאי על רקע הבנייה המסיבית של השכונות החדשות ברמת בית שמש". ישי הוסיף, כי "בחנתי לעומק את המלצות הוועדה, לא אימצתי אותן כלאחר יד, ישבתי גם עם אנשי מטה יהודה, והגעתי למסקנה כי סיפוח אזורי התעשייה לבית שמש הינו צעד הכרחי ומתבקש ביותר".

 

 

 

6תגובות
בטל שלח
 • שימו לב איך ש"ס מחרידה את המדינה-שולטת במשרד הפנים מנהל מקרקעי ישראל, משרד האוצר וואנחנו שותקים ומשלמים מס לממן את החרדים
  מילואימניק פראיר, (04.05.11)
 • איזה חוצפה וטירוף!התאבדות קולקטיבית של החילונים, חמורים אבל לא של משיח. סתם חמורים החילונים.
  את אותו התרגיל מבצעים החרדים בבני ברק.
  מרחיבים את כל איזור המגדלים בבני ברק והחילונים הולכים לשלם ארנונות לחרדים.
  מעין מס טיפשות חילוני.
  אם אני הייתי בעל מפעל בבית שמש הייתי עושה הכל על מנת לעבור כמה קילומטרים לאחד המושבים והיישובים בסביבה.
  יותר משהכספים הללו מזיקים לחילונים הם מזיקים קודם כל לחרדים בבני ברק שימשיכו שם בטירוף הדתי ובסגירות שהכסף הזה יאפשר להם.
  וכך במקום לצאת החוצה הם ימשיכו להתחפר ונראה עוד נשים עטויות סחבות ורעלות.

  במפעלים הללו בבית שמש עובדים לא מעט עובדים שמרוויחים שכר מינימום עלוב.
  אם היו מחלקים את כספי הארנונה המיותרת הזו לאלו העמלים בזיעת אפם ומרוויחים גרושים הרי שחלקם היו נושמים לרווחה ממש אחרי יום עבודה אכזרי במפעל.

  במקום שבו יש עיוות וגזילה כל כך בוטה ועוד "לשם שמיים" - דבר אחד בטוח:
  אלוהים אין שם!
  פרד, (12.04.11)
 • כל הכבוד- הגיע הזמן אני תושב בית שמש ולא אני לא חרדי.
  נכון בעיר גרים גם חרדים אבל גם הם בני אדם וחלק גדול מהם גם עובד.
  במשך שנים עבדו תושבי בית שמש באזורי תעשיה אלו אבל הארנונה הלכה לתושבי הוילות במועצה האזורית. סוף סוף פועלי ביחת שמש העובדים במפעלים ובמשרדים באזורי תעשיה אלו יזקו לקבל את ההכנסות ולהנות מהם בתקציב העיריה.
  ותשובה לכותב הקודם.
  יש קולנוע, יש נבחרות כדורגל, שחיה , מוזיקה ועוד.
  תוציא את הראש מהבית ותתחיל לעשות
  אבי, (12.04.11)
 • לא הבנתי אתה הבנת?
  (11.04.11)
לכל התגובות