• תפריט
נדל"ן

בלעדי ל"כלכליסט": גוגל ישראל עוברת דירה - ומגדילה פי ארבעה את שטח המשרדים

בתחילת דרכה בישראל שכרה גוגל 500 מ"ר ברמת גן. שנתיים לאחר מכן עברו המשרדים למגדל לוינשטיין בתל אביב, לשטח של 1,600 מ"ר. עתה צפויה החברה לשכור חמש קומות במגדל אלקו־טאואר, בשטח כולל של 6,500 מ"ר

שי פאוזנר 07:1202.01.11

חברת גוגל ישראל מתכננת לעבור דירה. כך נודע ל"כלכליסט". נציגותה הישראלית של ענקית האינטרנט נמצאת במשא ומתן מתקדם לקראת חתימה על חוזה לשכירת חמש קומות במגדל אלקו־טאואר ברחוב יגאל אלון בתל אביב, שבנייתו צפויה להסתיים בקרוב. השטח שתשכור גוגל ישראל ישתרע על כ־6,500 מ"ר.

דמי השכירות בבניין עומדים על 80–135 שקל למ"ר לחודש, אך יחד עם מקומות חניה ושירותי אחזקה קופצת העלות ל־1,200–1,400 שקל למ"ר לחודש. אם לא יהיו הפתעות תשלם גוגל סכום הקרוב ל־9 מיליון שקל בשנה.

גוגל ישראל החלה את דרכה בישראל בבית איילון ביטוח ברמת גן, בשטח צנוע יחסית של כ־500 מ"ר. בתחילת 2007 עברו משרדי גוגל ישראל לשתי קומות במגדל לוינשטיין בתל אביב, ששטחן יחד כ־1,000 מ"ר. בהמשך 2007 שכרה גוגל 600 מ"ר נוספים במגדל התל אביבי, שבו 33 קומות. מכיוון שמגדל לוינשטיין נמצא כבר כמה שנים בתפוסה מלאה, היה ברור לגוגל כי אם תרחיב את פעילותה בישראל היא תיאלץ לחפש לה מקום חדש.

 

אלקו־טאואר יהיה אחד מבנייני המשרדים הגבוהים בתל אביב, עם 45 קומות, כ־54 אלף מ"ר להשכרה, וחניון ובו כ־1,100 מקומות חניה. הפרויקט יצא לדרך כיוזמה של חברת אמפא נדל"ן, וב־2007 רכשו אלקטרה ואלקטרה נדל"ן 50% ממנו במשותף, תמורת 600 מיליון שקל. בשנתיים וחצי האחרונות בוצעה במגדל שורת עסקאות שכירות, שהבולטת בהן היתה השכרת 8,700 מ"ר בשש קומות - כולל מקומות חניה - למשרד עורכי הדין גולדפרב ושות', בתמורה ל־12 מיליון שקל בשנה.

 

נציין כי השקת משרדי גוגל ישראל במגדל לוינשטיין, בדומה להשקת מטות אחרים של החברה ברחבי העולם, זכתה לסיקור של עיתונאי עיצוב ואדריכלות פנים, עקב ההשקעה של גוגל במראה יוצא דופן ובאווירה חופשית. שניים מהסמלים המוכרים ביותר של החברה בעולם הם עובדים רכובים על סגווי וחדרי אוכל מושקעים מאוד. לאור כל זאת ההערכות בשוק הן כי גוגל ישראל תשקיע סכומים גדולים בעיצוב ואדריכלות פנים גם במשכנה החדש ברחוב יגאל אלון.

 

בגוגל ישראל סירבו לאשר את הידיעה.

 

 

13תגובות
בטל שלח
 • יחס משפיל לנכים אפם של הנהלת הבניין ומנהלת החניון בפרט מתנשא לגובה רב יותר מכל בניין במזרח התיכון. כאשר אדם מציין בפניהם כי היה עליו לקחת את אימו אשר נכה 100% וכי היה צריך להעמיס את הכסא הגלגלים לאוטו קטן הם עדיין מתעקשים שישלם את האקסטרא זמן בחניה אחרת לא יוכל לצאת. כאשר פנינו אל מנהלת החניון ומנהל הבניין הם עדיין התעקשו על תוספת 8 ש"ח. המשטרה, כרגיל, לא יכלה לעשות כלום כי זה בניין פרטי.
  בזמן שאנו מחפשים סולידריות חברתית מהמנהיגות עלינו לבוא קודם ולחפש אותה בינינו. היום היה יום בו נתקלתי באנשים קטנים מאד שלא רואים את השני ממרחק של 8 ש"ח. הנהלת החברה בחרה בדרך לא אנושית לטפל בארוע, נבחרו מנהלים קטנים מידיי מלהבין את החוקים שבין האדם לאדם.
  בהנחה שגוגל מעסיקה גם נכים, ראו הוזהרתם.
  בנצי, (25.08.11)
 • ל9 יש סיומת בעברית אבל לפני ה com... ברצינות אין שום הבדל מה הסיומת זה רק הקנקן מה זה משנה לך אם זה מסתיים ב il אם ב nl או ב pl העיקר שיעבוד טוב.
  ירון, (05.01.11)
 • אחד שיודע (8), הראת שאתה לא יודע כלום כשיהיה לך עסק, בוא נראה כמה שווה לך מבחינה כספית שלקוחות יכירו אותו.

  (03.01.11)
 • תתחילו כבר לייצר משהו, שוק הפרסום באינטרנט זה בועה! שווי השוק של גוגל כ"כ מנופח שזה לא יאמן. איך לעזאזל חברה שנותנת שירותי מייל וחיפוש (שיש לה תחליפים רבים שלאט לאט מדביקים את הפער) מתחרה בחברה ששולטת ללא עורערין בתחום התוכנות לעסקים ושוק מערכות ההפעלה? אפילו מהאנדרויד הם לא עושים כסף.

  הגיע זמן להתעורר ולתת לגוגל שתי סטירות. בהתחלה קיוויתי שהנה הגיע התחליף למיקרוסופט ומה קיבלנו? חברת ווב 2.0 משוכללת ועשירה שספינת הדגל שלה אט-אט מאבדת את הבכורה. ממש יופי. צריך להעביר את כל המתעשרים החדשים מחברות 2.0 שיעור אצל ביל גייטס וסטיב ג'ובס מה זה לתת ערך ומה זה כלכלה ישנה.

  אגב, לכל עובדי גוגל ופאנדרוידים פתטיים שעושים "-" על כל תגובה נגד גוגל - תשיגו חיים.
  גוגל, (03.01.11)
לכל התגובות