ישראל מתחברת לכלכלה
 

נדל"ן

מילון כלכליסט
מתחם אסותא בת"א
מתחם אסותא בת"א 
מניות קשורות לכתבה
  חדשות נדל"ן מדי
  יום ישירות למייל שלך
   

   מאשר קבלת תוכן שיווקי

  דיוור נוסף
   

  הושלמה עסקת קבוצת הרכישה במתחם אסותא בת"א

  חברת "העיר החדשה" של דרור הלוי ורביב צולר מימשה האופציה לרכישת 95% מהקרקע במתחם, תמורת 336 מיליון שקל בתוספת מע"מ

  שי פאוזנר

  26.10.10, 10:12

  חברת "העיר החדשה" שבבעלות דרור הלוי ורביב צולר מימשה את האופציה לרכישת הקרקע במתחם ששימש בעבר את בית החולים אסותא בתל אביב בו היא מתכננת להקים את פרויקט אסותא באוהאוס וילג'.  חברת בי קפיטל בבעלותו של שעיה בוימלגרין וקבוצת משקיעים בראשות חן למדן קיבלה הבוקר מהעיר החדשה דיווח לפיו היא השלימה את שיווק הפרויקט וההיערכות למימוש האופציה על הקרקע.

   

  על פי ההסכם בין הצדדים, כל ההיבטים הפרוצדוראליים ובהם הליך הרישום בטאבו של הקרקע לטובת חברי קבוצת הרכישה יושלמו עד ה-15 בנובמבר.

   

  כנס רוכשי דירות של העיר החדשה
  כנס רוכשי דירות של העיר החדשה צילום: עמית שעל

   

  עבור מימוש האופציה תשלם "העיר החדשה" כ-336 מליון שקל, בתוספת מע"מ, עבור כ-95% מהקרקע. זאת לאחר שהמוכרים הודיעו ל"העיר החדשה" על החלטתם לממש את זכותם להשאיר בידם קרקע שוות ערך למספר דירות להשקעה. שוויו הכולל של הפרויקט נאמד בכ-800 מליון שקל.

   

  את העסקה הובילו, מטעם הרוכשים, משרד עו"ד קנטור אלחנני טל ומטעם המוכרים משרד עו"ד גולדפרב לוי ערן. את ניהול העסקה מטעם המוכרים הובילה הילה אמסטרדם, המנהלת העסקית של למדן.

   

  נזכיר כי במימוש האופציה חל עיכוב של כחצי שנה בשל מאבק של שלושה תושבים בתוכניות להקמתו. לפני כחודש הגיעה העיר החדשה עם השכנים להסכם לפיו היא תפצה את תושבי השכונה בכ-16 מיליון שקל וכך נסללה הדרך לבניית הפרויקט, ועם זאת לפרישת חלק מהקונים. רוכשים של 17 מתוך 158 דירות החליטו לבטל את הרכישה בעקבות הדרישה של העיר החדשה לתוספת למחיר הדירות במתחם שתממן את הפיצוי לשכנים. בחודש האחרון מכרה העיר החדשה את שארית 17 הדירות.

   

  פרויקט אסותא באוהאוס וילג', בהיקף של 158 יחידות דיור כולל צמד מגדלים בגובה 26 קומות ושני מבני באוהאוס היסטוריים בני 2-3 קומות המיועדים לשימור ואשר הוסבו למגורים. שטח הפרויקט הוא 8.5 דונם. הפרויקט תוכנן בידי האדריכל משה צור

   

   

  פרסום ראשון: 26.10.10, 10:12

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות