• תפריט
נדל"ן

בלעדי: המובילות במכירות הנדל"ן - נתניה, מודיעין וחדרה

סניפי נתניה חתמו את הרבעון השלישי של 2008 בעסקאות בהיקף של 126 מיליון שקל. בכל הרבעון נרשמה עלייה של 30% בהיקף העסקאות לעומת התקופה המקבילה אשתקד

דותן לוי 08:5112.11.08

נתונים שחשפה רשת תיווך הנדל"ן רי/מקס מספקים עוד מדד על מצב שוק הנדל"ן ועל הערים שבהן נרשמה העלייה החדה ביותר בהיקף המכירות ברבעון האחרון.

בניגוד לחשיבה המקובלת, שלושת המקומות הראשונים מבחינת היקף עמלות והיקף עסקאות שערכה הרשת הן דווקא בערים הנמצאות מחוץ לגוש דן: נתניה, חדרה ומודיעין. היקף העסקאות של כלל הסוכנים בסוכנויות רי/מקס בנתניה עמד על 126 מיליון שקל ברבעון האחרון. במקום השני ניצב זכיין הרשת במודיעין, שרשם היקף מכירות נכסים בסכום של 50 מיליון שקל, ובמקום השלישי נמצאת חדרה, שבה עמד היקף המכירות על כ־49 מיליון שקל.

 

במקום הרביעי נמצא הסוכן אורי טל מסניף רי/מקס הרצליה על הים בהרצליה פיתוח, שרשם עסקאות מכירה בהיקף של 36 מיליון שקל. רי/מקס פתחה את התחרות הן לזכיינים - המחזיקים בבעלותם סניף רי/מקס שבו פועלים כמה סוכנים - והן לסוכנים. טל השיג את המקום הראשון בתחרות הסוכנים, והצליח להתברג גם למקום הרביעי בתחרות הזכיינים.

 

שכונת אחוזה בחיפה. מובילה את המכירות בעיר שכונת אחוזה בחיפה. מובילה את המכירות בעיר צילום: אלעד גרשגורן

 

אחריו במקום החמישי נמצאת כפר סבא שבה היקף מכירות של 33 מיליון שקל, ובמקום השישי נמצאת סוכנות רי/מקס פרפקט באשדוד, שמכרה לבדה נכסים בסכום של 31 מיליון שקל.

 

בבדיקת השכונות שבהן התבצעו רוב העסקאות עולה כי זכייני מודיעין מכרו בעיקר ביישוב כפר אורנים, ברעות ובשכונת בוכמן במודיעין. בחדרה נמכרו רוב הדירות בשכונות ויצמן ונווה חיים, השכונה המובילה באשדוד היא י"ב, ואילו בחיפה הובילו את המכירות השכונות כרמל מערבי, ורדיה ואחוזה, בהתאמה. עוד עולה מהנתונים כי מסתמנת התעוררות נדל"נית גדולה בחיפה, לאחר שסניף רי/מקס סיטי בעיר מכר נכסים בשווי 30 מיליון שקל. מגמת התעוררות ניכרת גם בבאר שבע, שבה היו מכירת נכסים של יותר מ־10 מיליון שקל.

 

הפתעה בנתוני המכירות של רי/מקס הפתעה בנתוני המכירות של רי/מקס

ברשת מציינים כי נתוני הרבעון השלישי מצביעים על עלייה של 70% בהיקף ההכנסות ועלייה של 30% בהיקף העסקאות לעומת התקופה המקבילה אשתקד. חדרה ונתניה מובילות את מפת הנדל"ן הארצית של רי/מקס, הן בהיקף העמלות והן בהיקף העסקאות לשנת 2008.

 

"הנתונים רק מראים שיש עסקים בכל מקום בישראל, וכל זה קורה למרות האווירה הקשה שיש היום בארץ ובעולם", אמר ברנרד רסקין, מנכ"ל רשת רי/מקס. רסקין ציין כי גם בחודש אוקטובר נרשמה עלייה של 8% בהיקף המכירות, וכעת ממתינים לנתוני חודש נובמבר. "על פי הנתונים עד כה, אני מעריך ששוק היד שנייה לא ייכנס למשבר. עם זאת, כשמדובר בפרויקטים חדשים - לא הייתי רוצה לעמוד בצד של היזמים בימים אלה".

 

רשת רי/מקס פרסמה את הנתונים במסגרת קמפיין פרסומי של הרשת, שייתן במה לסניפים ולסוכנים המצטיינים שביצעו 13 עסקאות או יותר, או אלה שהכנסתם מעמלות היא יותר מ־250 אלף שקל. כמו כן, זכיינים שמשרדם ביצע 30 עסקאות או יותר או שהכנסותיהם לרבעון השלישי הם יותר מסכום של 600 אלף שקל במהלך הרבעון השלישי יפורסמו גם הם.

11תגובות
בטל שלח
 • קניית דירה במודיעין בס"ד

  לאור כל מה שקורה היום במשק עוד לא נתקלתי בכזו אטימות לגבי מכירת דירות במודיעין

  אני עוד לא ראיתי מישהו שקנה בתקופה האחרונה במודיעין דירת 3 חדרים ב- 900,000 ש"ח

  כולם חולמים באספמיה אם הם חושבים שאנשים היום פראיירים

  תרדו מהעץ הגבוה שעליתם עליו

  מה יש מיוחד במודיעין , עיר בלי טעם ובלי ריח סתם עיר לא לגור רק להשקעה


  ממש סתם
  רבקה, (18.11.08)
 • איזה פתטי איך אני יודע שהנדלן בקריסה - בדיוק בגלל כתבות כאלה!
  גם מי שנופל מבניין גבוה לא מרגיש כלום ובטוח שהכל בסדר,
  עד שהוא נוחת...
  משיח, (15.11.08)
 • ל 2- אתה חיי בסרט? חודש אחרון יש עליית מחירים של 4% בחיפה הביקוש החל לעלות בחיפה, אמריקאים משקיעים בחיפה מכיוון שהמחירים נמוכים ויש לה פוטנציאל הכי גבוהה מכל הערים בארץ לעליית מחירים בטווח הקצר של 5 שנים.
  רכבת קלה, 2 רכבלים, מנהרות כרמל של 12 ק"מ, אצטדיון חדש בינלאומי החלו בבנייה החודש הזה, תשתית חדשה בכל חיפה נרשמו שיאי הוצאות בחיפה והוחלפו כל התשתיות ל עוד 50 שנה, הדר חזר לשגשג וירידה בפקקים בהתעלם מאזור קריית אלעזר שעדיין בשיפוץ אדיר כל האזור, אוניברסיטה וקמפוסים של מכללות נפתחו בעיר עם מעונות שימשיך להתרחב בשנים הקרובות, הנוף והטבע והים שיש לחיפה אין בשום עיר במזרח התיכון.
  ואל ת... בשכל לגבי מיעוטים בחיפה, ביפו תל אביב וירושליים יש יותר, ותמיד יש עליות חדות, אז זה לא מדד. חוץ מזה שהמיעוטים בחיפה מאוד נחמדים ואין בעיות בכלל עמם. להפך, בוא לשכונות שפרינצק, העיר, ורוממה תראה שכולם צעירים משחקים יחד ומבלים יחד.
  חיפה עיר בתנופה, זה הזמן להשקיע.
  חיפאי, (14.11.08)
 • ז ה י ר ו ת !!!!!! מי שהיום מתחייב לדירה מתאבד כלכלית.... לשכור דירה גם עם צנועה יותר בתקופה הקרבה
  בכל העולם מחירי הדירות קורסים כי אין כ ס ף
  ישראל היא בהגדרתה מדינה מוטת יצוא בחו"ל קונים פחות
  ישראל מייצאת פחות
  פחות כסף
  פיטורים
  אילו שלקחו משכנתאות גדולות חייבים למכור ומהר
  לפני שכל העדר ימכור ואז תתרחש הקריסה הגדולה
  הכתובת על הקיר רק צריך לקרוא......

  מפוכך, (13.11.08)
לכל התגובות